BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Facebook Video İndirme
facebook video indirme

Facebook Video İndirme

Kullanıcıların en çok vakit geçirdiği sosyal medya platformlarından olan Facebook, dünyada en fazla kullanılan uygulamalar arasındadır. Durum böyle olunca kullanıcıların bazı taleplerinin oluşması da kaçınılmaz hale gelmiştir. Örneğin, kullanıcılar Facebook’ta görüp beğendikleri bir videoyu indirmek istemektedirler. Facebook’da videoları indirmek için bir özelliğin sağlanması, kullanıcıların çokça talep ettikleri durumlardan biridir. Peki Facebook uygulaması üzerinden istediğiniz video indirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün mü? Facebook video indirme işlemi nasıl yapılır?

Facebook Video İndirme Aracı Ne İşe Yarar?

Dünya üzerinde en çok ve en aktif kullanılan program olarak bilinen Facebook, her yaş grubundan kullanıcıya hitap etmekle birlikte dünyanın en popüler sosyal medya platformu olma özelliği taşımaktadır. Facebook’da çeşitli sayfalar veya kişiler tarafından paylaşılan videoları takip etmekte olan kullanıcılar, bu videoları indirmeyi de istiyorlar. Siz de ister arkadaşlarınıza özel olarak göndermek için ister farklı platformlarda bu videoları paylaşmak amacıyla bu videoları indirmek isteyebilirsiniz. Burada çeşitli hukuki gerekçeler sebebiyle, video veya fotoğraflar üzerinde, cihazınıza indirme işlemini yapamayacağınızı belirtmemiz gerekiyor, fakat Facebook video indirme araçları kullanarak bu indirme işlemini yapabilirsiniz. Facebook video indirme araçlarını özel bir hesaba ait özel bir video indirmek için kullanamazsınız. Bu araçlar yalnızca hesabın herkese açık olması koşuluyla kullanılabilirler. Peki Facebook video indirme araçları nasıl kullanılır?

İnternetten Video İndirirken Dikkat Edilecekler

İnternet uçsuz bucaksız bir deryadır diyebiliriz. Bu da internette birden fazla kötü niyetli kullanıcı olduğu anlamına geliyor. Bundan dolayı cihazınıza bir şey indirirken hassasiyetle yaklaşmanız, indireceğiniz aracın güvenilir olup olmadığını siteyi ve içeriklerini inceleyerek anlamaya çalışmanız gerekiyor. Hiçbir şekilde bir site üzerinden size güven vermeyen herhangi bir videoyu cihazınıza indirmemeniz gerekiyor.

Yaşayacağınız herhangi bir sorunda ulaşabileceğiniz bir destek ekibinin varlığının sitede bulunup bulunmaması da önemlidir. Ayrıca sitenin kalitesinden de bir nebze olsa güvenilir olup olmadığını az çok anlamanız mümkündür.

Yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat ederek virüssüz ve hilesiz Facebook video indirme işlemlerini güvenilir bir site üzerinden yapabilirsiniz.

Adım Adım Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden izlediğiniz ve beğendiğiniz bir videoyu cihazınıza indirmek için çeşitli Facebook video indirme sitelerini kullanabilirsiniz, fakat her site güvenilir olmayacağı gibi bir de bu sitelerden indirilen videolar reklamlar ile inmektedir. Peki bunun önüne nasıl geçilir? Bu durumu engellemek için güvenlik konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Güvenlik konusuna önem vererek Facebook üzerinden hem reklamsız hem güvenilir videolar indirmeniz mümkündür.

Facebook üzerinden video indirebileceğiniz çeşitli internet sitelerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bunun yanında Android cihazlarınıza da Facebook videosu indirmeniz mümkündür, fakat Facebook video indirmek için Android cihazlarınızda uygulama indirmek de kimi durumlarda zararlı olabiliyor. Video indirme uygulamalarının bazıları virüs tehlikesi barındırmakla birlikte Facebook bilgilerinize erişerek Facebook hesabınıza zarar verebilmektedir. Bu nedenden dolayı sizden Facebook hesabınıza giriş yapmanızı isteyen veya şifrenizi isteyen araç veya uygulamayı kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Facebook Video İndir Aracı Güvenilir Midir?

Facebook üzerinden hoşunuza giden videoları cihazınıza indirmek artık çok kolay ve çok güvenilir bir durumda. İnternet üzerinde yer alan çeşitli indirme araçları sayesinde Facebook videolarınızı mobil cihazınıza, tablet veya bilgisayarınıza güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz. Facebook videolarını cihazınıza güvenle indirmek için yapmanız gerekenleri ise adım adım şu şekilde uygulayabilirsiniz:

  • İnternet üzerinden ulaştığınız Facebook video downloader ile Facebook HD video indirme işlemi için uygulamanız gereken ilk nokta, indireceğiniz videonun bağlantı adresini kopyalamaktır,
  • Kopyaladığınız bu adresi, Facebook video indirme aracına yapıştırmanız gerekiyor.
  • Bu süreçte özellikle dikkat etmeniz gereken nokta, URL aldığınız videonun paylaşıldığı Facebook profil gizliliğinin herkese açık olmasıdır. Gizli profillerde video indirme işlemini yapmak mümkün değildir.
  • Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra indir diyerek güvenilir bir şekilde telefona veya bilgisayarınıza online ve hızlı bir şekilde istediğiniz Facebook videosunun inmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook videosu indirme sürecinde indirdiğiniz videoları mp3 ve mp4 formatlarına çeviremeyebilirsiniz. Bunun için de ayrıca dönüştürücü kullanmanız gerekmektedir. İnternetten ulaşabileceğiniz bu dönüştürücülerle indirdiğiniz videoları mp3 ve mp4 formatlarına dönüştürmeniz mümkündür, fakat bu dönüştürme işlemini de cihazınıza virüs bulaşmaması için güvenilir bir site üzerinden yapmanızda fayda vardır.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.