BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri
İnstagram Fotoğraf İndirme

Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri

İnstagram günümüzün en çok kullanılan ve dünyanın en popüler uygulamaları arasında olmasına karşın, kullanıcılarının bazı isteklerine cevap vermemektedir. Örneğin, İnstagram’da fotoğraf indirmek İnstagram uygulaması üzerinden mümkün değildir. Bu durum ancak çeşitli araçlar kullanarak mümkün olmaktadır. Peki en çok fotoğraf ve video paylaşımının olduğu sosyal medya sitelerinden birisi olan İnstagram fotoğraf indirme nasıl yapılır?

İnstagram fotoğrafı indirmek isteyenler İnstagram fotoğraf indirme aracı kullanmalıdırlar. Fotoğrafını indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ya da fotoğrafın bağlantısını Kullanıcı adı ya da Fotoğraf linki kutucuğuna eklemelisiniz. Hesabın mevcut İnstagram kullanıcı adını girerseniz, hesaba ait tüm fotoğrafları görebilir, böylece çoklu İnstagram fotoğrafı da indirebilirsiniz.

Bunun yanında ikinci bir alternatif olarak fotoğrafa ait bağlantı adresini yine aynı kutucuğa yapıştırdıktan ve reCaptcha doğrulamasını yapıp robot olmadığınızı doğruladıktan sonra indir butonuna basıp geçerli fotoğrafı indirebilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf İndirme Özelliği Var mı?

İnstagram’ın kullanıcıların fotoğraf, video, hikâye gibi paylaşımlarının indirilmesine izin vereceği, bir dönem gündeme gelmişti. Bu durum kullanıcılar tarafından tepki çekmesi ve alternatif fotoğraf paylaşım uygulamalarına talep oluşması ihtimali nedeniyle faaliyete geçmedi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan İnstagram, piyasaya çıktığı ilk günden beri paylaşılan içeriklerin başkaları tarafından kaydedilmesine izin vermiyor. İnstagram’ın bunu yapmama nedeni ise kullanıcıların kişisel paylaşımlarını korumak adına ve hukuki nedenler olarak belirtiliyor. Kullanıcılar platformu kullanırlarken fotoğraflardan bazılarını kaydedip, değişiklik yapmak isteyebiliyor.

İnstagram’a koyulan fotoğraflar yalnızca kişisel paylaşımlar değil, ticari ve mesleki pek çok alanda da kullanılıyor. Bundan dolayı kullanıcılar, zaman zaman istedikleri görüntüyü kaydetme ihtiyacı duyabiliyorlar. İnstagram fotoğraf indirme yöntemleri, kullanıcıların işine yarayabilecek bir görseli sonrası için saklamak, fotoğrafın güzelliği için kaydetmek gibi nedenlerle adeta arayış haline geldi. Bu durum İnstagram fotoğraf indirme gibi bir özelliğin henüz mevcut olmaması nedeniyle daha da zorlaşıyor. Ekran görüntüsü almak ise görüntü kalitesini oldukça düşürüyor.

İnstagram’dan herhangi bir resmi ya da videoyu indirmeyi Android, Ios ya da Windows bilgisayarınız için denediniz fakat başaramamış olabilirsiniz, çünkü İnstagram böyle bir olanak sunmuyor. Bu durumda indirme işlemini çeşitli araçlar kullanarak yapabilirsiniz. Peki araç kullanarak İnstagram uygulaması üzerinden fotoğraf nasıl indirilir?

İnstagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Kullanıcı Adı ile Fotoğraf İndirme:

 • Bu yöntem için web üzerinde yer alan bir fotoğraf indirme aracı kullanmalısınız.
 • Fotoğrafını indireceğiniz İnstagram hesabının kullanıcı adını gereken alana yazdıktan sonra robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptcha doğrulaması yapın. İndir butonuna bastığınızda karşınıza o hesaba ait tüm fotoğraflar çıkacaktır.
 • Son olarak açılan bu pencereden istediğiniz fotoğrafı ya da fotoğrafları indirebilirsiniz.

İnstagram Bağlantı Kodu ile Fotoğraf İndirme:

 • İnstagram hesabınızla giriş yaptıktan sonra indirmek istediğiniz fotoğrafın yorumlar bölümünün hemen altında yer alan “…” butonuna tıklayın.
 • Açılan ekranda Bağlantıyı Kopyala butonuna tıklayın.
 • Bağlantıyı indirme aracınızın ilgili kısmına kopyalayın, robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptha doğrulaması yapın ve indirme işlemini başlatın.

Bilgisayardan İnstagram Fotoğraf İndirme:

İnstagram fotoğrafını bilgisayardan indirmek istiyorsanız kullandığınız internet tarayıcılarının her biri için farklı yöntemler izlemek gerekiyor.

 • Bilgisayarınızdan Google Chrome üzerinden fotoğraf indirmek için, öncelikle İnstagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • İndirmek istediğiniz fotoğrafın bulunduğu Instagram profiline Google Chrome aracılığıyla girip, ilgili fotoğrafı büyük olarak açın.
 • Görsele sağ tıkladığınızda ekrana gelen listeden “öğeyi denetle” butonuna basın.
 • Açılan görüntüde .jpg formatlı bir fotoğraf uzantısı karşınıza çıkacak. Bağlantıya tıkladığınızda sizi doğrudan indirmek istediğiniz fotoğrafa yönlendirecek.
 • Bu adımları takip ederek açmış olduğunuz fotoğrafa sağ tıkladığınızda “resmi farklı kaydet” seçeneğini görebileceksiniz. Daha sonra dilediğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 • Mozilla Firefox tarayıcısı kullanıyorsanız Instagram sayfasından beğendiğiniz bir fotoğrafı indirmek için, fotoğrafı büyük olarak açın.
 • Fotoğrafa sağ tıkladığınızda arka planı göster seçeneği göreceksiniz.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda görsel otomatik olarak farklı bir sekmede yeniden açılacaktır.
 • Açılan yeni fotoğrafın üzerine sağ tıkladığınızda “resmi farklı kaydet” seçeneği ile fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İnstagram fotoğraf indirme konusunda Internet Explorer’ın, en pratik tarayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir İnstagram profilinde bulunan bir fotoğrafı açtıktan sonra sağ tıkladığımızda doğrudan “arka planı farklı kaydet” seçeneği ile karşılaşıyoruz. Böylelikle fotoğrafı direkt olarak indirebiliyoruz.

Sizi Arayalım

  Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.