BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Instagram Story & Hikaye İzleme
İnstagram Story İzleme

Instagram Story & Hikaye İzleme

Instagram’ın sunduğu bir uygulama olarak öne çıkan story özelliği, Türkçede hikâye ya da hikayeler şeklinde ifade edilmektedir. Instagram uygulaması olarak da bu anlamı üzerinden kullanılmaktadır. Instagram’ın hikâye özelliği, paylaşılan ve ana sayfada görülen bir fotoğrafını 24 saat içerisinde görülmesine olanak tanır. Bu uygulama ile Instagram içerisinde sayfalardan aşağı doğru inmeye gerek olmuyor. Kullanıcıların fotoğrafları ya da videoları story uygulaması üzerinden bakılarak izlenebilmekte ya da takip edilebilmektedir. Hem normal kullanıcılar hem de fenomenler için story özelliği günümüzde önemli bir hale gelmiştir. Bu özellik sayesinde anlık olarak pek çok kişinin videoyu ya da fotoğrafı görmesi sağlanır.

Instagram Stories Nasıl Kullanılır?

Instagram’da bulunan arkadaşlarınızın hikayelerine bakmak için Instagram ana sayfanızın üst tarafında çıkan fotoğraflara tıklayabilirsiniz. Instagram Stories özelliğinden faydalanarak hikâye yayınlamak içinse yine ana sayfanın en üst sol köşesinde bulunan artı işaretine tıklamanız gerekiyor. Kamera açıldığı zaman çıkan yuvarlağa tıklayarak fotoğraf, uzun süre basılı tutarsanız video çekmiş olursunuz. Fotoğrafınızı veya videonuzu çektikten sonra ise ekranı sol tarafa kaydırarak filtre uygulayabilirsiniz. Bunun yanında sağ üst taraftan fotoğrafın üzerine yazı yazabilir veya çizim yapabilirsiniz. Ekranın sağ alt tarafında bulunan işaret ise çektiklerinizi kaydetmek için kullanılıyor. Göndermek içinse ortada bulunan yuvarlak içindeki ok işaretine tıklamanız yeterli.

Instagram Hikâye İzleme Aracı Nedir?

Instagram kullanıcısının hikayesini cihazınız üzerinden gizli bir şekilde izlemenize olanak tanıyan sosyal medya aracı kısaca “Instagram story izleme aracı” olarak ifade edilmektedir. Bu araç sayesinde, Instagram’ın sizlere sunmadığı hikayeleri gizli izleme fırsatına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Instagram story izleme aracı ile Instagram üzerinden izlenmesi mümkün olmayan hikayeleri bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan saniyeler içerisinde izleyebilirsiniz.

Instagram kullanan ya da kullanmayan herkes yenilikleri takip etmek istiyor. Bu mecrada neler döndüğünü bilmek hepimizin ilgi alanına giriyor. Bu noktada akla takip ettiğimiz kullanıcıya ait hikayeleri hem izleyip hem de görünenlerde hesap bilgimizin yer almaması mümkün mü, sorusu geliyor. İnstagram hikayelerini gizliden izleme ile ilgili en güvenilir adımlardan biri ana sayfanızda hikayeler bölümüne gelerek internet ağ bağlantılarınızı kapatmak. Böylece internet erişiminiz yokken hikayelere basmanız halinde ilk üç hikayeye erişim sağlarsınız. Bu sırada internetiniz olmadığı için takip ettiğiniz kullanıcı görünenlerde size ait bilgiye ulaşamaz. Bunun yanında İzlediğiniz hikâyeyi isterseniz cep telefonunuza da indirebilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise internetinizi açmadan önce profilinizden tamamen çıkmanız gerekiyor. Profilinizden tamamen çıktıktan sonra internetinizi tekrar açabilirsiniz.

İnternet sitelerini kullanarak Instagram hikayelerini gizli izlemek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konu, bazı sitelerin kullanıcı bilgilerini istemesidir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi verdiğiniz takdirde ise hesabınızın çalınma ihtimali çok yüksek. Bundan dolayı bu yöntem pek tavsiye edilmiyor.

Instagram Story İzleme Aracı Ne İşe Yarar?

Kullanıcılara hikayelerini kimin görüntülediğini ve kimin yanıt verdiğini gösteren Instagram’ın bu özelliği sayesinde kullanıcılar hikayelerini görüntüleyenleri kolaylıkla görebilmektedirler. Instagram’da herhangi bir araç kullanmadan hikaye görüntülemeniz mümkün değildir, ancak istediğiniz hikâyeyi tamamen gizli bir şekilde iz bırakmadan izlemek için çeşitli araçlardan faydalanabilirsiniz. Instagram Story izleme aracı ücretsiz bir şekilde kullanılabilir ve başka bir kişinin hikayesini gizli bir şekilde görüntüleyebilmeye imkan tanır. Instagram Story izleme aracı, tüm kullanıcıların hikayelerini izlerken kullanabileceğiniz bir araçtır.

Instagram Storyleri Nasıl İzlenir?

Instagram Story izleme aracını kullanmak oldukça kolay ve güvenlidir. Bu aracı kullanmak için hesap oluşturmanız veya herhangi bir anket doldurmanıza gerek yoktur, ancak bu araçla yalnızca profili herkese açık olan kullanıcıların hikayelerini izleyebileceğinizi hatırlatalım. Instagram story izleme aracının nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz:

  • Instagram Story izleme aracını kullanarak hikâye izlemek için, hikayesini görüntülemek istediğiniz profilin kullanıcı adını girin ve İndir seçeneğini tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerede reCAPTCHA güvenlik doğrulama adımını atlayarak aracın çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Hesaba ait olan hikayeler bir süre sonra karşınıza çıkacaktır.
  • Instagram’da bulunan hikayeleri bu şekilde gizli olarak görüntüleyebilir ve dilediğiniz gibi izleyebilirsiniz ve hatta indirebilme imkânınız da mevcut.

Instagram’da gizli story izlemek istiyorsanız yukarıdaki adımları sırasıyla yapmanız gerekiyor.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.