BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Instagram Video İndir
İnstagram Video İndir

Instagram Video İndir

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’da da Facebook ya da Twitter’da olduğu gibi video paylaşımı yapılabiliyor. Instagram’dan fotoğraf indirme ya da video indirmek ise doğrudan mümkün değil. Bu işlem ise oldukça zor bir hale gelmiş durumda. Peki Instagram üzerinden video nasıl indirilir?

Instagram video indirme aracı kullanarak Instagram videolarını indirmeniz mümkündür. Bu indirme araçları ile Facebook, Twitter, WhatsApp gibi sosyal medya paylaşım sitelerinden video indirerek bu videoları dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde indirdiğinizde videolarda kesinlikle bir reklam ya da video kalitesinin düşmesi gibi bir durum da olmaz. Peki Instagram’da bulunan tüm videoları sınırsız ve online olarak indirebilmeniz için video indirme aracı nasıl kullanılır?

Instagram Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde ilginizi çeken bir videoyu indirmek isteyebilirsiniz ancak bu videoyu Instagram üzerinden indirmeniz mümkün değil. Buna karşın video indirme aracı sayesinde saniyeler içinde videoyu cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Şimdi Instagram video indirme aracı kullanarak video indirme işlemini adım adım anlatalım…

 • Instagram’da video indirmek için yapmanız gereken ilk işlem mobil ya da masaüstü üzerinden Instagram’a girmek.
 • Telefona indirme işlemini Ios ya da Android cihazlarınız ile yapabilirsiniz. PC için web tarayıcınıza www.instagram.com yazarak Instagram hesabınızla giriş yapabilirsiniz.
 • Instagram hesabınızla giriş yaptıktan sonra beğendiğiniz, hoşunuza giden herhangi bir videoyu seçip bağlantıyı kopyala butonuna tıklayın.
 • İndirmek istediğiniz videonun bağlantısını Instagram video indirme aracına yapıştırmanız gerekiyor.
 • İndireceğiniz Instagram videosunun bağlantısını alana yapıştırdıktan sonra bot olmadığınızı doğrulamak için reCaptcha ile bot doğrulamasını gerçekleştirin.
 • Bot doğrulaması sonrasında Instagram videonuzun ön izlemesini göreceksiniz. Bu ön izleme resminin altında yer alan indirme butonuna tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

Bu adımları uyguladığınızda bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kolay ve güvenilir bir şekilde Instagram’da beğendiğiniz videoları indirebileceksiniz. Cihazınıza Instagram’da beğendiğiniz videoları indirerek arkadaşlarınızla paylaşabilir, farklı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Instagram video indirme aracı kullandığınızda video çözünürlüğü hiçbir şekilde düşmez ve cihazınız bu indirme işleminden dolayı zarar görmez.

Instagram Kullanıcı Adı ile Video İndirme

Instagram’da istediğiniz bir videoyu Instagram kullanıcı adı ile de kolayca indirebilirsiniz. Instagram’da video indirmek için Instagram video indirme aracından bağlantı kodu indirmenize gerek yok. Kullanıcı adı ile o hesaba ait tüm videoları görüntüleyebilir ve dilediğiniz kadar çoklu video indirebilirsiniz. İstediğiniz videoyu indirmek için, videoyu yükleyen hesabın kullanıcı adını bilmeniz yeterlidir. Bu işlemi Instagram video indirme aracını kullanarak yapmanız için kullanıcı adını girmeniz ve istediğiniz videoyu bulup indir butonuna basmanız yeterlidir.

Instagram’da Programsız Video İndirme Yapılır mı?

Instagram uygulaması üzerinden video indirme işlemi yapılamıyor. Yapmış olduğu hukuki sözleşmeler nedeniyle Instagram, video indirme özelliğini maalesef tanımlayamamaktadır. Program kullanmanıza gerek kalmadan Instagram video indirme aracı kullanarak video indirme işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için araca indireceğiniz videoyu paylaşan kullanıcının adını yazarak istediğiniz videoyu indirebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek unsur ise videosunu indireceğiniz kullanıcının hesabının herkese açık durumda olmasıdır. Kapalı bir hesabın videolarına erişemezsiniz.

Herhangi bir video indirme programını cihazınıza indirmeden Instagram üzerinden video indirmeniz artık mümkün. Bu programlar hem hesabınızın hem de cihazınızın güvenliğini riske attığı için bu programlar üzerinden online video indirmeniz tavsiye edilmemektedir. Video indirme aracı sayesinde cihazınıza hiçbir program indirmeden, ücretsiz ve sınırsız bir şekilde, beğendiğiniz bir Instagram videosunu indirebilirsiniz. Video indirme araçlarında videolar yüksek çözünürlüklü ve bozulmadan cihazınıza indirilir. Bu videoları daha sonra istediğiniz takdirde Instagram hesabınızda veya farklı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Instagram Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram video indirme aracını kullanarak Reels videolarını da indirebilirsiniz. Instagram reels videolarını indirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • İndirme işlemi için ilk olarak Instagram’da indirmek istediğiniz Reels videosunu açarak “…” kısmını tıklayınız.
 • Açılan bu alandan videonun bağlantısını kopyala diyerek, kopyaladığınız bağlantıyı Instagram video indirme aracında bulunan Link/Kullanıcı Adı alanına yapıştırınız.
 • Kullanıcı adı ya da linki alana yapıştırdıktan sonra “İndir” butonuna tıklayarak indirme işleminizi yapabilirsiniz.
 • Instagram Reels videolarını indirmek için dikkat etmeniz gereken nokta, indireceğiniz hesabın gizlilik durumunun herkese açık olmasıdır. Gizli olan profillerden Instagram reels videosu indirmeniz mümkün değildir.
Sizi Arayalım

  Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.