BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > En İyi 4 Site İçi SEO Analizi Aracı

En İyi 4 Site İçi SEO Analizi Aracı

Seo analizi ve seo kontrolleri yapmak için yüzlerce SEO aracı vardır, bu araçlardan bazıları ücretsizdir ve bazıları ücretlidir, ancak bu araçların çoğu sınırlı demolar veya deneme süresi sunar. Bu listede, hepimizin bildiği ve günlük olarak kullandığı en ünlü seo analiz araçları hakkında bilgileri listeledik.

URL Profiler

URL Profiler, SEO için İsviçre Çakısı gibidir, birçok rutin görevi hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

En sevdiğimiz masaüstü SEO uygulamalarından biri (Windows ve Mac) ve Screaming Frog ile birleştirildiğinde rakipsiz bir kombinasyondur.

Başlıca faydası, binlerce URL’den eşzamanlı olarak bilgi almak ve bunları, mükemmel bir şekilde entegre olduğu SEMRush, Ahrefs, Majestic veya Moz gibi diğer araçlarla elde edilen bilgilerle birleştirmektir.

Anahtar kelimeleri sınıflandırmak ve izlemek için araç

Birkaç anahtar kelime için sıralama yapmaya çalıştığınızda, arama sonuçlarındaki (SERP’ler) konumlarını izlemeniz gerekir. Manuel olarak yapmak uzun ve zahmetli bir süreçtir, bu araçlar sayesinde biraz zaman kazanabilirsiniz.

SERPWoo

SERPWoo, türünün benzersiz bir aracıdır, çünkü yeni nişleri incelemek ve SERP’lerde sürekli olarak gerçekleşen konumlandırma değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek çok önemli hale gelmiştir.

Diğer “geleneksel” izleyicilerden farklı olarak, SERPWoo anahtar kelimelerinize göre tüm SERP’leri kontrol eder, tüm niş ve mevcut veya gelecekteki rekabeti otomatik olarak kontrol eder.

Ayrıca, tüm anahtar kelimelerinizin bir sonuç geçmişini kaydeder, böylece nişin zaman içinde nasıl geliştiğini istediğiniz zaman görebilirsiniz! Bu, her nişin nasıl geliştiğini anlamanıza yardımcı olur.

SEO Powersuite

SEO Powersuite, Windows, Mac ve Linux için 4 masaüstü yazılım uygulaması kümesidir. Paket, her biri belirli bir yardımcı programa sahip 4 araç içerir:

  • SEO SpyGlass – Rakiplerinizin bağlantılarını analiz eder, bağlantılar oluşturma ve mevcut bağlantılarınızı yönetme fırsatlarını keşfetmenize yardımcı olur.
  • Rank Tracker: arama sonuçlarının (SERP’ler) konumunu izler ve anahtar kelimelerin seçimine yardımcı olur.
  • Web Sitesi İnceleyicisi: Web sayfanızı analiz eder ve Sayfa İçi SEO’nun tüm yönlerini optimize etmenize yardımcı olur.
  • Link Asistant: bağlantı kurma kampanyalarınızı yönetin ve organize edin.

Mangools

Bu güçlü çevrimiçi araç seti, neredeyse tüm SEO görevlerini gerçekleştirmenize izin veren dört mükemmel entegre uygulamadan oluşur:

  • KWFinder – karlı anahtar kelimeleri kolayca bulmak ve yönetmek için.
  • SERPChecker : anahtar kelimeleri ve sonuçlardaki yetkinliklerini analiz etmek.
  • SERPWatcher : anahtar kelimelerinizin konumlarını izlemek için.
  • LinkMiner : İnceleme ve bağlantı takibi için

Ubersuggest’s

En iyi ücretsiz anahtar kelime araştırma araçlarından biri, tek kusuru var. Ara sıra yükleme çubuğu% 98’de çöküyor ve bir cevap için aptal gibi bekliyorsunuz, ara sıra yok oluyor ama çalıştığında ubersuggest ‘aranan anahtar kelimeler için neredeyse eksiksiz bir genel bakış sağlayacaktır. arama hacminden trendlere, tıklama başına maliyet verilerine kadar. Ubersuggest size her şeyi ücretsiz olarak gösterecektir.

Google Page Speed Insights

URL’yi girerek bu araç, masaüstü ve mobil cihazlar için yükleme süresini ve performansını test edecek ve iyileştirilmesi gereken kritik sorunları belirleyecektir. Mobil sonuçlar ayrıca bir kullanıcı deneyimi puanı içerir.

Google Trendler

Google eğilimleri, moda olan konuları ve anahtar kelimeleri kategoriye göre izlemenizi sağlar. Hızlı bir Google Trends araması, içeriğiniz için potansiyel terimlerdeki ve SEO fırsatlarındaki yükselişi gösterebilir.

Yinelenen İçerik Aracı

Bu araçlar, metin içeriğinin çalınmasını doğrulamaya yardımcı olur. Telif hakkını kimin ihlal ettiğini öğrenebilirsiniz.

CopyScape

Harici olarak yinelenen içeriği kontrol edin. Bir web sitesinin URL’sini girin ve Copyscape çevrimiçi içeriğin nereye kopyalandığını size söyleyebilir. Etki alanını ve kırık sayfayı belirten, ücretsiz sürüm tek sayfa için kontroller, basit ve çok kullanışlıdır.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.