BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya marka ya da kişilerin ürünleri hakkında rahatlıkla kendilerini anlatmaya yarayan bir platformdur. Sosyal medya kullanım sayısı her geçen gün artıyor. Daha fazla insan daha çok reklam anlamına geliyor. Sosyal medya da yapılan reklamlar diğer reklam türlerine oranla daha fazla insana ulaşıyor.

Sosyal medya uygulamalarındaki yaş oranları ve ilgi duyulan alanlar bilindiği için doğru reklam içinde son derece idealdir. O nedenle bu tarz reklamlar konusunda hizmet veren kişilere Sosyal medya danışmanı denmektedir.

Sosyal medya sayesinde dijital ortamda daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Daha fazla kitleye hızlı erişim yolu bu sayede açılmaktadır.  Sosyal medya kullanıcılarının yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve ilişki durumu gibi bilgileri belli olduğu için daha fazla reklam verilebilir.

Nasıl Çalışıyoruz?

o

İçerik Yönetimi

Markanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler üretiriz.

o

Moderasyon

Sosyal medya hesaplarımız düzenli olarak takip edilir. Doğrudan gelen takipçi yorumlarını anında yanıtlıyoruz.

o

Sosyal Medya Takibi

Sosyal medya mecralarında insanlar markanız hakkında olumsuz konuşur. Markanızı sosyal medyada programlar ile takip ediyoruz.

o

Online İtibar ve Kriz Yönetimi

Krize sebep olabilecek konular belirlenir. Yayılım sağlanmadan önlem alınır ve krizin oluşmaması sağlanır.

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyım?

Günümüzde sosyal medya artık kaçınılmaz bir şey ve birçok insan kullanıyor. Sosyal medyayı sadece reklam olarak değil dünyaya açılan bir kapı olarak adlandırmak daha doğru olacaktır. Milyarlarca insanın bir arada olduğu ve her türlü reklamın yapılacağı dev bir alandan bahsediyoruz. Birçok marka sosyal medya üzerinde yarışıyor ve sizde kendi markanızla bu rekabetin arasına mutlaka girmelisiniz. Geleceğe yön veren bir iş yapmak istiyorsanız sosyal medya kesinlikle sizinde olmanız gereken bir yer. Markanın güçlenmesi, büyümesi daha ileriye gitmesi ve somut adımlar atmak için sosyal medya da yer almanız gerekiyor.

Türkiye'de Sosyal Medya Kullanım Oranları

84
İnstagram
82
Facebook
58
Twitter
30
Linkedin
Sosyal Medya yönetimi nedir?

Sosyal medya yönetimi hesapların nasıl kullanılacağından tutunda nasıl adımların atılacağına kadar kararlar veren kişidir. İmaj yönetimi ve kriz anlarında yönetim devreye girer.

Sosyal Medya yönetimi faydalı mıdır?

Sosyal medya kullanıcıları markalara ya da ürünlere direkt olarak ulaşabilir. Sosyal medya üzerinden firmalarda kolayca ürünlerini insanlara tanıtabiliyor. Hızlı geri dönüş ve daha fazla talep için sosyal medya tercih edilmelidir.

Sosyal Medya hesaplarının raporlaması yapılıyor mu?

Sosyal medya raporlanması düzenli olarak yapılıyor. 15 günlük ve aylık olarak rapor gönderiliyor.

Sosyal Medyada ne sıklıkta gönderi yapılmalı?

Kitlenizi bunaltmamak ve daha hedefli bir şekilde ilerlemek için ayda 15 paylaşım son derece ideal olacaktır. Her gün 1 ya da daha fazla paylaşım aşırıya kaçar.

Moderasyon yapılıyor mu?

Sosyal medya takipleri düzenli bir şekilde yapılır ve müşteri memnuniyeti konusunda yapılan çalışmalarla işletmenin daha ileriye gitmesi sağlanır.

Sosyal Medya hesaplarımın adları aynı mı olmalı?

Sosyal ağ hesaplarınızın tanıtımını kolay bir şekilde yapabilmek için markanızın tüm sosyal medya hesaplarında aynı adı kullanmanız gerekiyor.