BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Web Tasarım

Web Tasarım

Less Medya olarak web tasarım konusunda uzman ekibiyle projelendirme, tasarım ve kodlama hizmeti sunuyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne müşterilerimize yenilikçi, kullanıcı dostu ve yaratıcı tasarımlar sunmayı hedefliyoruz. Less Medya müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hazır veya özel yazılım web tasarım yaparak teknolojiye uygun, yaratıcı ve kullanıcı dostu web siteler hazırlamayı misyon edinmiştir.

Güncel teknolojiyi her zaman takip edip kullanıcı fikirlerini baz alarak kendimizi her daim geliştirmeye çalışıyoruz. Kullandığımız alt yapıda teknolojiyi destekleyip, SEO dostu ve en iyi sayfa deneyimi sunan web siteleri hazırlıyoruz. Müşterilerimizin hayalindeki web sitesini oluştururken markanın kurumsal kimliğini dikkate alıyoruz. Buna bağlı renk ve tasarım sürecini kurumsallığa uygun hazırlıyoruz.

web tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sayfası içerisindeki yazı, görsel ve modülleri ziyaretçiye bir düzen içerisinde sunulmasıdır. Web proje tasarımı, online dünyada iyi bir etki yaratmak için önemlidir.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web sitesi tasarımı birçok farklı alt yapı seçeneğiyle yapılabilir. Burada önemli olan markanızın ihtiyaçlarını belirlemektir. Sonrasında markanıza uygun özel veya hazır web sitesi tasarımı seçilir.

Hem farklı ve özel bir yaklaşım isteyen hem de daha hızlı ve pratik bir çözüm isteyen müşterilere uygun web sitesi tasarımları hazırlıyoruz. Less Medya olarak web tasarım sürecinde beklentilerinizi markanıza değer katacak ve eksiksiz yerine getirmek adına yoğun bir çaba sarf ediyoruz.

Projelendirme, tasarım, kodlama, canlıya çıkış ve tüm süreç sonrasında web sitesi takibini gerçekleştiriyoruz. Sektörde iyi bir yere gelmeniz ve web sitenize gelen kullanıcıya iyi bir deneyim yaşatmak için istekli ve azimliyiz. Web sitesi tasarımı yaptırmak, fiyat ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Web Tasarım

Özel web sitesi tasarımı, ihtiyaca göre şekillenen ve sıfırdan oluşturulan web siteleridir. Bir web sitesinde gördüğünüz her yapı ve modül örneğin form, animasyon, görsel, içerik ve araçlar için özel bir çalışma gereklidir. Ayrıca tüm bunları yönetmek için de yönetim paneli gerekir.

Tasarım süreci sonrası tasarım ile web sitesi yönetimi arasında köprü kurulur. İçerik Yönetim Paneli yani CMS bu köprü görevini üstlenir. CMS üzerinden içerik, video ve birçok alan düzenlenebilir ve güncellenebilir. İçerik Yönetim Sistemi statik bir web tasarımını dinamik hâle getirir. WordPress bu panellere bir örnek olabilir. Ayrıca özel olarak kodlanmış yönetim panelleri de vardır. WordPress üzerinden özel tasarım giydirilmesi de yapılabilir. Bu da hem özel hem hazır web sitesi tasarımını birleştirmiş olur. Less Medya olarak markanıza ve beklentilerine dair en iyi özel web sitesi çözümlerini sunmayı amaçlıyoruz.

Özel Web Tasarımı Avantajları

Özel web sitesi tasarlatmanın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Kişiye özel tasarlanabilir bu da yaratıcılık anlamında güzel fırsatlar sunar.
 • Rakiplerden ayrılmak ve daha özel tasarımda web sitesine sahip olma fırsatı sunar.
 • Uzman kişiler tarafından hazırlandığı takdirde performans hızı ve UX’i en iyi seviyelere çıkarılabilir.

Özel Web Tasarımı Dezavantajları

Özel web tasarımı yaptırmanın olumsuz yönleri arasında şunları sayabiliriz:

 • Web sitesindeki birçok araç, modüller ve sayfalar sıfırdan oluşturulacağı için web tasarımı süreci uzun sürebilir.
 • Uzman kişiler tarafından web tasarımı süreci yönetileceği için maliyeti daha yüksek olabilir.
 • Yayın sonrası farklı cihazlarda geniş kapsamlı tester gerekir.
 • Hata ihtimali daha fazladır.
özel web tasarım

Hazır Web Tasarım

Hazır web tasarımı, web sitelerini oluşturan sayfaların ve modüllerin önceden taslak olarak hazırlanmış şekliyle hızlı kurulum sağlayan web tasarımıdır. Hazır web sitesi tasarımında siteyi oluşturacak kişinin yeni bir tasarım yapmasına gerek yoktur. Yönetim paneli olan dinamik sitelerin genelde yazılım alt yapısı da vardır. Bu da sitenin hızlı bir şekilde düzenlenip yayına alınmasını sağlar.

Taslak olarak hazırlanmış sayfalar ve bu sayfaların içinde alan menü, yazı, resim,video ve modüller gibi içerikler düzenlenir ve son hâline getirilir. Müşterinin beklentisi ve hizmetlere uygun hazır bir web tasarımı seçilir. Hazır tasarımlar, zamandan tasarruf sağlar ve maliyet açısından daha ekonoiktir. Hazır web tasarımlarının sağladığı avntajları şöyle sıralayabiliriz:

 • Daha az masraflıdır.
 • Hızlı bir şekilde hazırlanır.
 • İçerisindeki slider, carousel, lightbox, resim galerisi, font, buton ve çok daha fazla tasarım ve modüller kullanıma hazırdır.
 • Birçok arama motoruna Chrome, Opera, Yandex ve Firefox gibi modern tarayıcıların bir çoğuna uygundur.
 • Hazır bir şablon olduğu için çok daha hata içerir.
kurumsal web tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımı, işletme ve markaların online dünyada sahip olması gereken ve profesyonel kimliğini oluşturan web tasarımı çalışmasıdır. Kurumsal kimlik çalışması bir markayı iyi bir şekilde yansıtmak ve hatırlanır kılmak için ne kadar kıymetliyse online dünyada da kurumsal web tasarımı o kadar önemlidir.

Kurumsal Web Tasarım Neden Gerekli?

Kullanıcısı sayısı milyarları geçmiş internet dünyasında işletmeler ve markalar kimliklerini, ürün ve hizmetlerini, tarihçesini ve referanslarını profesyonel bir şekilde sunması gerekir. Temelde, kurumsal kimliğe uygun hazırlanmış siteler işletmelerin internetteki vitrinleridir. Yeni bir kullanıcının marka ile temasının gerçekleştiği ilk yer web siteleridir. Herhangi bir mağazayı fiziksel ziyaret ettiğinizde ortam, dekorasyon ve çalışanlara ne kadar dikkat ediliyorsa kullanıcılar da aynı şekilde web sitesine geldiklerinde aynı özeni beklerler. Bu yüzden web sitesi tasarımı kurumsal yapıya uygun olmalıdır.

İşletmenin büyüklüğü kurumsal web sitesi gerekliliğini değiştirmez. Tek çalışana sahip bir işletme bile kurumsal vizyona sahip olmalıdır. Çünkü markasını büyütmek ve sadık müşteriler yaratmak için online dünyada en iyi hizmeti sunması gerekir. Bunu sağlamak için de kurumsal bir web sitesine ihtiyacı vardır. Kurumsal kimliğinizi online dünyada oluştururken güvenilir ve işinde uzman kişilerle çalışmak da oldukça önemlidir. Bu yüzden profesyonel web tasarımı ajansımız Less Medya’dan kurumsal web tasarımı hizmeti alabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım Ajansı ile Neden Çalışmalısınız?

Profesyonel web tasarımına sahip olmak dijital çağda başarılı, bilinir ve güvenilir olmanın önemli adımlarından biridir. Hedef kitlenize ulaşmak, web sitenizin kolay bulunması ve web sitenize gelen kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak için iyi bir siteye ihtiyacınız var.

Bir marka veya girişim fikri kurulumunda ilk düşülen hatalardan biri web sitesi tasarımı kolay yöntemle çözmeye çalışmak ve bu konunun üzerinde durmamaktır. Profesyonelce hazırlanmış web sitesi hem sonradan bu konuyla uğraşmanızı önler hem de en başta sağlam temelli bir yapı kurmuş olursunuz. Arama motoru sonuçlarında ilk sırada yer almak için rakiplerinizden daha iyi bir web sitesi, daha iyi içerik ve daha iyi bir strateji geliştirmeniz gerekir. Profesyonel web tasarım hizmeti sunmanın yanında Less Medya ekibi olarak müşterilerimize doğru strateji ve özgün içerikler üretmekte de yardımcı oluyoruz.

Sizi Arayalım

  Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.