BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Özel Siteler

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Özel Siteler

Bağlantıların, Google’ın ve diğer arama motorlarının bir web sitesinin güvenilirliğini nasıl belirlediği üzerinde temel bir etkisi vardır. Her biri bir referans, bir tür tavsiye olarak görülüyor. Bu nedenle, bir web sitesine yönlendiren bağlantı sayısı ne kadar fazlaysa, o kadar özgün kabul edilir ve arama sonuçlarında o kadar yüksek görünür.

Bir web sitesinin sıralamasını iyileştirmek için geri bağlantıların nasıl alınacağını öğrenmek, SEO tekniklerinin en eski ve en etkilisidir. Hedefinize ulaşmanın en verimli yollarından biri olsa da, bu bağlantıların kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Backlink Nedir?

Dış bağlantılar veya gelen bağlantılar olarak da bilinen geri bağlantılar, bir web sitesi başka bir siteye bağlantı gönderdiğinde oluşturulur. Backlinkler, bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını belirlemede önemli bir rol oynar ve onları kaliteli içeriğin göstergesi olarak görür.

Daha Detaylı Bilgi almak için less.com.tr/backlink-nedir-nasil-alinir yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer web siteleri sitenize bir bağlantı yayınladığında, bu aslında içeriğinizin kalitesini garanti ettikleri ve onların içeriğini artırmak için itibarınıza güvendikleri anlamına gelir. Arama motorları için bu, web sitenizin kullanıcı arama sonuçlarında daha fazla görünürlüğü hak ettiği anlamına gelir.

Web siteniz için SEO yapmak ve alakalı organik trafik almak istiyorsanız, backlink oluşturmak yapmanız gereken bir şeydir. Web sitenizin yetkili alanlardan ne kadar çok geri bağlantısı varsa, Google’ın gözünde sahip olduğunuz itibar o kadar yüksek olur. Ve SERPS’e hâkim olacaksınız.

Kapsamlı Kaynaklar Oluşturun – Alexa – Blog

Diğer yayıncıların dikkatini çekmek ve yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için içeriği kullanmanın bir başka yolu, kapsamlı ve derinlemesine kaynaklar üretmektir. Diğer web sitelerinin bağlantı vermeye değer bir kaynak olarak göreceği ayrıntılı, yüksek değerli kılavuzlar, kontrol listeleri ve sözlükler oluşturun. Kapsamlı bir kaynağa örnek, yakın zamanda yayınlanan Pazarlama Araştırması için Alexa doğru sitedir.

Haberlere ve Trend Konulara Giriş Yapın

Her zaman pozitif içerik bağlantılar oluşturacak ve zaman içinde değer sağlayacak olsa da, yüksek kaliteli backlink oluşturmak için sitenizde zamana duyarlı içerik yayınlamak da faydalı olabilir. Trend olan veya haber değeri taşıyan konulardaki içerik, genellikle haber sitelerinden ve diğer hızlı hareket eden medya kuruluşlarından bağlantılara yönlendirebilir. Bu tür içerik, eskimeyen içeriğin kalıcı bağlantı değerini sağlamayabilir, ancak hızlı, alakalı bağlantılar elde etmeye yardımcı olabilir. Mevsimsel etkinliklerden yararlanmak için yıllık içerik takvimimizi kullanın. En fazla trafik ve paylaşım için trend içeriği planlamak, yayınlamak ve tanıtmak için haber sitelerini es geçmeyin.

Scoop.it

RSS aracılığı ile web sayfanızdan verileri çeken ve size özel hazırlanmış profil sayfası oluşturur ve yayınlar.  Pagerank değeri önemlidir ve Scoop.it değeri  7 yani biraz önce bahsettiğimiz Alexa verilerine göre oldukça avantajlıdır.  Arama motorlarında iyi bir konuma sahiptir.  Sizde örnek bir profil oluşturun ve kendi gözleriniz ile görün.

Linked.in

Elbette her birimiz bir şekilde bu siteye üyeyiz.  İş ağı ancak tüm dünyada oldukça bilinir.  Burada oluşturacağınız bağlantı ile kişisel web sitenize, blog sayfanıza ve şirket sitenize çıkış yapabilirsiniz.

Özel alanda ise sayfa ve bağlantı paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

WordPress

Birçoğumuz WordPress üzerinden blog sahibi olabiliyoruz. Google konusunda bu yazılım ile çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.  Bu tarz site oluşumlarında size tavsiyemiz kaliteli ve özgün içerik ile fark yaratmak olabilir.  Bir süre sonra kendi sayfalarınıza bağlantı verebilirsiniz.

YouTube

Video paylaşımları ile kanal oluşturabilir ve dış kaynağı bu şekilde elde edebilirsiniz.  Doğru videoya doğru linki eklemek işte püf noktalardan biridir.

Twitter

Buradan trafik almak oldukça önemlidir.  Bu siteden kesinlikle link alın unutmayın ki Google arama motorunda oldukça önemlidir.

Facebook

Kişilere buradan içerik sunarak avantaj sağlayabilirsiniz.  Yapılan araştırmalar buradan gelen trafiğin oldukça yoğun olduğunu göstermiştir.

Quora

Paravan blog oluşturabileceğiniz platformlardan biridir.  Kolay banlanabilirsiniz. Blog ve hesap oluşturun ve iki gün sonra içerik ekleyin.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.