BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Long Tail Keyword Nedir, Avantajları Nelerdir?
long tail keyword

Long Tail Keyword Nedir, Avantajları Nelerdir?

Türkçesi uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanmak olan long tail keyword nedir? SEO çalışmalarında en önemli taktiklerden biri olarak kullanılan uzun kuyruklu anahtar kelimeler web siteleri için daha önemli ve de gereklidir. Bu kelimelerin varlığı sayesinde yüksek trafik elde edilmesi ve web sitesinin gelirinin büyük ölçüde artırılması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı kişilerin ilk olarak uzun kuyruklu kelimeleri bilmesi ve buna göre kullanması gerekir.

Genellikle bir ya da iki kelimeden meydana gelmekte olan ve de aranma hacimleri yüksek olan kelimeler short tail keywordstur. Bunlar uzun kuyruklu olan anahtar kelimelerden daha belirgin ya da uzun olmamaktadır. Bu durumda uzun kuyruklu anahtar kelimeler her zaman daha belirgin ve de uzun olarak bilinir. Bu anahtar kelimeler genel olarak daha düşük aranma hacmi ve de rekabet düzeylerine sahip olarak karşınıza çıkar. Bundan dolayı da bu kelimeler yüksek bir dönüşüm değerine sahiptir.

Long tail keywrod neden önemlidir? Konusunda ise bu kelimelerin getirdiği avantajlarla ölçülür. Yani düşük rekabet ve de yüksek dönüşüm sağlaması ile kişiler için önem arz eder ve kullanılır. Tıklama başına gelir elde edildiğini de düşünürsek uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanmak daha faydalı ve de önemli olur. Bu nedenle kişiler kalite puanları ve de yüksek tıklama oranları oldukça iyi sonuç vermektedir.

Long Tail Keyword Faydaları Nelerdir?

Long tail keyword kelimeler daha az şekilde popüler olsa da bu kişilerin yanıltmamalı ve ilk önce faydaları bilinmelidir. Çünkü içerik üretim çeşidine göre değişmekte olan bu durumun birçok yararında bulunmaktadır. Hedef kitlesinin çevrim içi arama yaparken kullandıkları arama terimlerinin türü ve de amacı anlaşılmalıdır. Bu amacının anlaşılması ile beraber de long tail keyword içeriklerinin oluşturulması gerekir. Long tailler içeriğin ilgili arama terimleriyle Google sonuçlarında daha fazla üst sıralarda yer alınması mümkün olur.

Long tail anahtar kelimeler web sitelerine daha doğru olan hedef kitlerin çekilmesine yardımcı olur. Long tail keyword faydaları nelerdir? Konusunda kişilerin bu artıları bilmesi ve  buna göre hareket ederek long tail keyword kullanması gerekmektedir. Anahtar kelimeler her anlamda önemli olduğu için site sahiplerinin, yöneticilerin ve de web sitelerinin geleceğini belirleyecek niteliktedir. Bu nedenle de anahtar kelimeler önem verilmesi ve kullanım alanı bulması daha yüksektir.

Long tail keyworde odaklanmak ve kullanımını teşvik etmek için belirli nedenler ve de bu nedenlerin sonucundaki avantajlar bulunur. Bu durumda kişilerin uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanması halinde birçok faydası ve de avantajı bulunur. Bu nedenle kişilerin uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanması son derece mantıklı olur. Long tail keyword kullanımını faydaları ise şunlardan oluşur:

  1. Düşük Rekabet

Uzun kuyruklu olan anahtar kelimeler daha kısa olan anahtar kelimelere göre daha düşük aranma hacimlerine sahip olurlar. Aranma hacminin de daha düşük olması genellikle bu anahtar kelimeler arasındaki rekabetin ve kıyaslamanın düşük olmasına yol açar. Long tail keyword avantajları nelerdir? Konusunda ise kullanım anında kişiler için pek çok farklı avantajından söz etmek doğru olur.

Daha kısa olan kelimelere oranla uzun kuyruklu kelimelerin daha az aranması kelime hakkında düşük cazibeye neden olabilir. Fakat daha düşük rekabetin olması durumunda en doğru hamleler ile kişilerin başarıya en kısa sürede ulaşması söz konusudur.

  1. Dönüşüm Oranı

Uzun kuyruklu kelimeler adından da anlaşılmak üzere olduğu için arama sonuçlarında kişiler için daha fazla sonuç ve de veri sunmaktadır. Yani bir konu hakkında ne kadar uzun kelimeler ile arama yapılırsa o kadar çok sonuç ve de verinin karşınıza çıkmasını sağlamış olursunuz. Anahtar kelimeler nasıl seçilir? Konusunda kişilerin daha uzun kelimelere yönelmesi ve bu sayede birçok avantajı da elde etmesi gayet mümkündür. Bundan dolayı dönüşüm oranına da daha kolay ulaşmak için kesinlikle uzun kuyruklu kelimeler tercih edilmelidir.

Daha detaylı şekilde sorgulama yapan kişilerin amacı da diğerlerine göre daha belirin ve de net olmaktadır. Bundan dolayı uzun kuyruklu anahtar kelimeler belirgin ve de doğru olan sonuçları verirken istenilmekte olan dönüşüm oranlarına daha kolay şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır.

  1. Hedeflenebilir Kullanıcı

Uzun kuyruklu kelimeler her anlamda daha anlaşılır ve de net şekilde bilgiler sunmakta olduğu için kişilerin aramakta olduğu ve istedikleri sonucu almasına yönelik olarak hedefleri karşısına çıkarmaktadır. Bundan dolayı örneğin kişilerin kulaklık araması yaparken tam olarak ne istedikleri net şekilde bilinmez ve de birçok şekilde kulaklık karşısına çıkar. Ancak uzun kuyruklu kelime kullanılarak kablosuz kulak için kulaklık olarak belirtilirse buradan en iyi ve doğru sonuçları alabilir. Long tail keyword ne işe yarar? konusunda en sağlıklı arama sonuçları ortaya çıkar.

  1. Güçlü Blog Stratejisi

Kişiler tarafından kullanılmakta olan uzun kuyruklu kelimeler kişiler için son derece kolaylık sağlaması ve de aram sonuçlarında yüz güldürmesi ile bilinir. Bundan dolayı kişilerin daha iyi sonuç alıp hedeflerine ulaşması hem de en iyi şekilde aramaların yapılması için kişiler uzun kuyruklu kelimelerin faydalarını görebilirler. Long tail keyword kullanılırken bilinmesi gerekenler içinde kelimelerin kullanılması aşamasında kişiler amaçlarına daha kısa sürede ve pratik şekilde ulaşabilir.

  1. Sıfırıncı Sıra

Uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanılması halinde kişiler web siteleri için daha kapsamlı, kaliteli ve de ulaşılabilir olan içeriklerin ortaya çıkması mümkün olur. Bu nedenle de uzun kuyruklu kelimeleri kullanarak aramalarda ve sonuçlarda kişilerin sıfırıncı sırada yer alması ve rekabetle uğraşmaması söz konusu olur. Genellikle tablo ya da liste içermekte olan sayfalarda kişiler sıfırıncı sırada yer almayı başarabilir. Neden uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanılmalı? Konusunda kişilerin bu önemli maddeyi bilmesinde fayda vardır.

  1. Daha Kısa Zamanda Başarı

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin kullanılması sayesinde kişilerin web sitelerinde daha kısa süreli olarak en kolay ve pratik şekilde başarı elde etmesi mümkün olur. Yani diğer kelimelere oranla kullanılmakta olan bu uzun kuyruklu kelimeler sayesinde kişiler daha kısa sürerde web sitesinin başarısını artırabilir. Daha az rekabet ve de doğru şekilde tercih edilen stratejiler sayesinde kişilerin en kısa zamanda başarı elde etmesi sağlanır. Bu durumda kişiler Long tail keyword nasıl belirlenir? Konusunda bilgi sahibi olarak bu kelimeleri kullanmak daha çok başarı getirir.

Long Tail Keyword Nasıl Bulunur?

Uzun kuyruklu kelimelerin kullanılması web siteleri için birçok avantaj sunmakta ve de kişilerin en iyi sonucu alması için kullanılmaktadır. Tabi ki burada kullanılmakta olan uzun kuyruklu kelimeler ile kişilerin daha fazla tıklanması ya da tercih edilmesi, rekabet ortamının olmamamsı da mümkün olur.

Google’da aramalar yapılarak kişilerin çıkmakta olan sonuçlara göre bunları inceleyerek sonuca ulaşması mümkündür. Kişiler araştırma yaparken aradıkları içeriklerle ilgili olan en alakalı anahtarları görür. Bunun dışında bir de trendleri araştırarak da uzun kuyruklu kelimeleri bulabilirsiniz. Long tail keyword nasıl bulunur? Konusunda bu adımlar etkili olur.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.