BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > ChatGPT Nedir ve Nasıl Kullanılır?

ChatGPT Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda gelişmekte olan teknoloji ile birlikte kişilerin hayatını kolaylaştırmakta olan yazılımlar içersinde ChatGPT nedir? Kişiler tarafından kullanılması ve de çok fazla zaman almadan pek çok işin pratik şekilde yapılmasını sağlaması adına yazılımlar ortaya çıkmıştır. Bu nedenle kişilerin yazılım işleri ve de bunları uygulaması daha kolay bir hal almaya başlar. İlk piyasaya sunulduğu günlerden beri son derece popüler olan ve de tercih edilen bu yazılımlardan biri olarak ChatGPT de aynı şekilde kullanışlıdır.

Özellikle sosyal medya platformları ve de haber sitelerinde oldukça dikkat çekmekte olan bu yazılım sayesinde kişiler en iyi şekilde kullanım kazanmaya başlamıştır. 30 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülmekte olan ve yapay zeka sohbet robotu olarak bilinen ChatGPT GPT – 3’ün geliştirilmiş bir modeli olarak bilinir. Sadece yapay zeka robotu olarak adlandırmak ya da nitelendirmek az kalacağı için pek çok faydası ve avantajı olduğunu da belirtmek gerekir.

ChatGPT Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji alanında sadece bir robot olarak değil pek çok özelliği bulunmasından kaynaklı hemen her anlamda kolaylık sağlar. Bu durumda birçok işlemi yapma ve insanların işlerini ve hayatını kolaylaştırmakta olan pek çok durumu gerçekleştirmektedir. ChatGPT özellikleri içerinde ilk olarak matematiksel denklemleri çözme ve işlem yapma yer alır. Hataları ayıklayıp bunları en iyi şekilde çözmeye yarar. Kullanıcı olan kişilere de metin özetleyerek açıklık sağlar.

Metin çevirme, metin yazma ve yazılım geliştirme gibi pek çok avantajı ve de faydası bulunmaktadır. Sınıflandırma yaparak her şeyin düzenli ve de kişilerin de anlayabileceği şekilde hazırlar. Tavsiye isteme gibi özellikleri de bulunur. Yazılımın geliştirilmesine bağlı olarak daha fazla özelliğinin çıkması, insanların hayatını daha da kolaylaştırması beklenmektedir. Hem istenilen şekilde işlemleri kolaylaştırmak hem de kişilere bu anlamda yardımcı olmak adına son derece etkili ve de avantajlı olan bir yazılım türüdür.

ChatGPT Nasıl Kullanılır?

Kişilerin bu yazılımı kullanmasını sağlamak adına en etkili ve de doğru şekilde adımların, aşamaların bilinmesinde fayda vardır. Bu durumda kişiler aşamaları ve de yapması gereken işlemleri bilerek bu yazıklımı oldukça rahat şekilde kullanabilir. ChatGPT nasıl kullanılır? Konusunda ilk olarak internet sitesini ziyaret etmek ve buradan giriş yapmak gerekir. chat.openai.com internet sitesine giderek kişiler buradan giriş yapar. Eğer hesap bulunmamaktaysa hesap oluşturulması gerekir. Fakat hesap varsa da sadece giriş yapılır.

Kaydol bölümünde yer almakta olan e – posta adresini yazıp ardından şifre belirlemek yeterli olur. Şifrenin belirlenmesinden sonra ise ekranda yer alacak olan alana kişiler telefon numarasını girmektedir. Telefon numarasının girilmesinden sonra da kişilere kod geleceği için bunun da ilgili alana yazılması gerekir. ilgili olan alana kodun girilmesinden sonra kayıt olma işlemi başarılı şekilde gerçekleşir. Burada giriş sağlandıktan sonra ChatGPT yazılımının kullanılması söz konusudur. Kullanmak ve de giriş yapıp kayıt oluşturmak isteyen herkes bu basit adımları kullanarak en doğru ve pratik şekilde sonuç elde edebilir. Kişiler buradan denklem çözdürüp matematik problemlerine çözüm bulabilir ve metinleri farklı dillere çevirebilir.

Hem daha pratik hem de kişileri de uğraştırmayacak olan işlemlerin kolaylıkla yapılması son derece vakit kazandırdığı gibi bir de pratik olarak sonuç vermektedir. Metinlerin çevrilmesi  ve matematik gibi işlemlerin pratik şekilde yapılması kişilere hayatın hemen her alanında kolaylık sağlar. ChatGPT neler yapar? Konusunda kişilerin gündelik ve profesyonel olan hayatında yapamadıkları ya da zorlandıkları her türlü işlemlerin çözüme kavuşturulmasını sağlar.

ChatGPT Nasıl İndirilir?

Kişilerin birçok avantaj elde etmesi ve de faydalı şekilde hayatını kolaylaştırmakta olan yazılımı kullanması için bunun indirilmesi gerekmemektedir. Şu an için ISO ya da Android tabanlı olan bir uygulama ya da yazılım olmamasında kaynaklı kişilerin herhangi şekilde uygulama olarak indirmesi beklenmemektedir.  Bu nedenle kişiler tarayıcıdan giriş yaparak bu yazılımı ihtiyaçları doğrultusunda kolaylıkla ve rahat şekilde kullanabilir.

ChatGPT Ücretli Mi?

Kişiler tarafından birçok şekilde kullanılabilme imkanı bulan bu yazılım ücretsiz olarak kullanıma açılmış ve de kişilerin erişimini sağlaması mümkün olmuştur. Fakat ilerleyen dönemlerde yazılımın da gelişmesine bağlı olarak ücretli olabilme durumunun olmasında kaynaklı kişiler bu yazılımı ücretli olarak da kullanmaya başlayabilir. ChatGPT ücretli mi? Konusunda kişiler şu an için yazılıma ücret ödemek durumunda değildir.

ChatGPT Ne İşe Yarar?

Pek çok alanda kişilerin kullanımına sunulmakta olan bu yazılım çeşitli amaçlarla ve de kişilerin sorunlarına çözüm bulması amacıyla kullanılır. Bu nedenle rahat şekilde kullanmak ve de tüm gereksinimlerin robot tarafından karşılanmasını sağlamak adına kişilerin giriş yapması gerekir. Peki bu yapay zeka olan robotun kullanımı esnasında gelişmekte olan avantajları ve sağlamakta olduğu hizmetler nelerdir?

1.    Matematiksel Denklem Çözümü

Kişilerin zor olan denklemleri en kolay ve pratik şekilde çözmek noktasında işe yarayan ve de son derece başarılı olan bu robot ile kişiler en zor denklem, matematiksel işlemlerinin dahi çözümünü bulabilir. ChatGPT ne işe yarar? Konusunda bu denklemlerin ne şekilde ve hangi yollarla çözüldüğünü de bilmek söz konusudur.

2.    Hata Ayıklama

Kod yazma ve de geliştirme anlamında oldukça başarılı olan bu yazılım tüm hataları görerek bunların ayıklanmasında etkilidir. Bir kod bloğunda yer almakta olan hatalar bu robot ile kolay şekilde bulunarak farkında olunur. Bu sayede çözümünün bulunması da oldukça basit olur.

3.    Metin özetleme

Bir makalenin ya da yazının uzun uzun okunmasını engellemek ve de metinlerin uzunluğu her ne olura olsun bunları pratik şekilde özetlemek adına yazılım son derece avantaj sağlar. Bu şekilde kişiler elinde bulunan metnin özetlemesini yapabilir.

4.    Metin Yazma

Film senaryoları, akademik olan makaleler ve de diğer yazıları kişiler istedikleri zaman ve şekilde buradan yazdırabilir. Bu nedenle uzun uzun yazılar yazmak ve de acilen yetişmesi gereken işlerin tresini yaşamak yerine kişiler işlemlerini kolaylıkla halledebilir.

5.    Metin Çevirme

Herhangi bir dilde olan metinlerin, yazıların ya da makalelerin çevrisinin yapılması adına kişilere son derece yardımcı olan bu yazılım ile kişiler çeviri işlemlerini yapabilir. Bu sayede çeviri ile uğraşmaya gerek kalmadan çeviriler yapılır.

6.    Sınıflandırma

Kişiler elinde bulunan ve de sınıflandırılıp düzenlenmesi gereken tüm işlemleri ya da detayları GPT ile kolaylıkla sınıflandırabilir. Bu sayede zamandan tasarruf etmek ve de detaylarla uğraşmamak adına kişiler oldukça iyi avantajlar kazanır. Yazılımın bu şekilde fırsatlar sunması ve de her türlü açıdan kişilerin işlerlini kolaylaştırması herkesin memnun kalacağı bir durumdur.

7.    Tavsiye İsteme

Bir konu hakkında tavsiye ve öneri almak adına kişilerin kullanabileceği en faydalı ve de etkileyici olan robottur. Bu sayede yazılımdan kutlamalar, partiler ve de etkinlikler hakkında öneriler alarak fikir edinebilirsiniz. Günden güne gelişmekte ve de yenilenmekte olan bu yazılım ile kişiler birçok alanda kolaylık yakalar. ChatGPT giriş ile kişiler bu özelliklerin hepsini kolaylıkla kullanarak her açıdan avantaj elde eder.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.