BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Görsel Seo İle Web Sitenizin Trafiğini Arttırma Yolları

Görsel Seo İle Web Sitenizin Trafiğini Arttırma Yolları

Özellikle görsel seo kullanarak web trafiğinizi artırıp daha çok kitleye ulaşmanız günümüzde mümkündür, bunu yapabilmek için özellikle kaliteye ve doğru reklam belirlemelerini özen göstermelisiniz.

Özellikle web sitesinin trafiğini arttırmanın birbirinden farklı yöntemleri bulunmakla birlikte birden fazla yöntemi bir arada kullanarak avantaj sağlamanız mümkün olacaktır. İnternet sitenizi kaç kullanıcının ziyaret ettiğini gösteren bir site trafikleri görüntülenme sayısını ve tekel ziyaretçi sayısını da ayrı ayrı göstermektedir. Bu süreçlerde sayfa görüntülemesine herhangi birinin sitesinin toplam ziyaret sayısını net bir şekilde görebilirsiniz.

Web Sitesi Trafiği Nedir? 

Web sitesi trafikleri internet sitenizi kaç kullanıcının takip ettiğini gösteren ziyaretçi sayılarıdır. sayfa görüntülemeleri ne göre herhangi birinin ziyaretçisinin toplam sayısında sizlere verir. Aynı zamanda benzersiz sayfa görüntüleri gülmeleri ise yine aynı şekilde sayfanızın kaç kişi tarafından görüntülendiğini göstermektedir.

Bu süreçlerde internet sitenize ziyaretçi seçebilmek ve ziyaretçilere belli bir istifa mı çekmek en önemli noktalardan biridir. Ancak bu süreçlerde kimi zaman fazla trafikte bile daha düşük dönüşüm oranlarının geldiğini fark edeceksiniz. Bu gibi durumlarda trafiğin hedeflenen şekilde olmaması nedenler arasında gösterilebilir. Sitenize daha fazla kişi gelmesine rağmen ürünlerinizin satın alma ihtimalinin yüksek nitelikli potansiyel müşterilere olmayabilir bu da daha az satış yapmanıza sebebiyet verebilir. Bu sebeple web sitesi grafiklerine doğru ve organik bir şekilde yönlendirebilmek en önemli dikkat edilmesi gereken konulardan biri oldu söylenebilir.

Web Sitesinin Ziyaretçi Sayılarını Artırma Yöntemleri 

Arama Sonuçlarını Web Sitenize Göre Optimize Edin 

Bu süreçte blog içeriğinizi ya da internet sitenizi hazırlamak için kendinizi temsil eden anahtar kelimeler bulmaya özen göstermelisiniz. Özellikle bu süreçlerde bir ya da 2 anahtar kelimeye odaklanmayı seçerseniz bulunması daha kolay olacaktır.

Eğer bu süreçte Google anahtar kelime aracını ya da bu tarz uygulamaları kullanırsanız profesyonel bir şekilde seo araçlarını bulabilir ve doğru bir şekilde ayarlama imkânlarından yararlanabilirsiniz. Görsel sigara kullanımı özellikle trafiği arttırmanın en önemli ve en işe yarar yöntemlerinden biridir.

Anahtar kelime seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de arama hacminin ayda 10.000 ve altında olan anahtar kelimelere odaklanılması gerektirir. Bu süreçte sayfanızı optimize ettikten sonra yüksek hacimli anahtar kelimelerine kolay bir şekilde planlamanız da mümkün olacaktır.

İçerik Güncellemesi İçin Düzenli Olarak Denemeler Yapılmalıdır 

Bu süreçte içerik güncellemeleri yapılırken web sitenizde fazla trafik çekebilmek için içerik güncellemesinde düzenli olarak yapmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda içeriğinize alakalı olarak eski içeriklerinize ya da yeni bölüm yerinize belli sıklıkla güncellemeye önem ve özen göstermeye dikkat edin.

Bu tarzın sayfalarında içeri yenilenmesinin basit bir şekilde yapılabilmesi için belli ürün inceleme uygulamaları tercih edilebilir. Aynı zamanda bu süreçte firmamızdan da gerekli yardım ve desteği alarak profesyonel bir şekilde görsel seolar ile birlikte içerik güncellemelerine yapabilirsiniz.

Bu sayede trafikleri kendi üzerinize çekmeniz çok daha kolay ve çok daha sorunsuz hale gelecektir. Google sayfalarında düzenli etkinlik ve yeni içerik olduğunu mesajları verilirse trafik yoğunluğunu da buna bağlı olarak en kısa sürede arttırılacaktır. Bu sayede özgün birer yorumu oluşturarak ürün sayfanızı güncel tutma süreçlerinin başarılı bir şekilde hedef edebilirsiniz. Seo kelime kullanımı son dönemlerde oldukça tercih edilen yöntemlerden de biri olmuştur.

Sitenizde Arama Motorlarına Mutlaka Kaydedin 

Google yandex, yahoo gibi arama motorlarına internet sitenizi kaydederek böylelikle dizinlere sizi eklemesini talep edebilirsiniz bu tarz dizinlere eklediğinizde web siteniz arama sonuçlarında daha sık görünecektir.

Mutlaka Black Link Alın 

geri bağlantılar almaya ve seo’nun bir diğer önemli bileşeni olan bu bağlantılara düzenli olarak kullanmaya özen göstermek birçok açıdan avantaj sağlarken özellikle kolay bir şekilde hizmet almanızı da ve aynı zamanda trafiğinin artırılmasına da sağlayacak temel faktörleri arasında yer almaktadır.

Google sitenizin güvenilir bir şekilde bandı metninde yer alabilmesi ve tıkanabilir kelimelerle alakalı olduğunu yeni veren bu metin özellikle sadece seo açısından fayda sağlamaz aynı zamanda bağlantılar üzerinde sitenizde de birçok farklı ziyaretçi seçmiş olursunuz. seo ziyaretçi sayısını arttırmak en önemli noktalardan biriyken bu süreçte black link almakta önemlidir.

Rakiplerinize Doğru Bir Şekilde Analiz Edin 

Bu süreçte rakiplerinizi doğru bir şekilde analiz ettiğinizden mutlaka emin olmalı ve buna bağlı olarak ne kadar hit aldıklarına hangi kelimelere ne sıklıkla kullandıklarını uygun bir strateji belirleyerek tespit etmelisiniz.

Bunun sonucunda kendi adınızla yeni stratejiler belirlemek ya da görünürlüğünüzü artırmak çok daha kolay ve çok daha pratik olacaktır. Özellikle bu süreçlerde organik seo anahtar odaklanmanız gerekecek ve bunun yanında Facebook reklamları da size büyük oranda fayda sağlayacaktır. Tüm bu süreçleri bilinçli olarak yönlendirmek ve buna bağlı olarak pratik bir şekilde analizler yapmak her açıdan fayda sağlayan bunlardan biri olacaktır.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Belirlemelisiniz 

Bu süreçte anahtar kelime belirlerken araştırmalarınızda kısa anahtarlar öne çıksa da uzun kuyruğa sahip anahtarları belirlemek sitenizin gelişimi açısından oldukça önemli noktalardan biridir. Özellikle çoğu zaman bu tarz anahtar kelimeler özel peki şeye özgü olduğu için genelde daha hızlı arama hacmine sahip olup daha az rekabete sahiptirler. Özellikle bu tarz süreçlerde anahtar kelimelerde kullanım oranlarını kolaylaştıracağı gibi arama yapan kişilerin de ne amaçladığını kolay bir şekilde ortaya çıkarır.

Bu süreçlerde arama yapan kişilerin amacına hizmet edebilmek oldukça önemli olup uzun kuyruklu seo anahtar kelimeleri belirlemek en önemli ve en dikkate değer noktalardan da biri olacaktır. Bu sebeple hassas bir şekilde düzenlemeleri de gerektirir.

Web Sitenizi Günlük Olarak Yeni Ürünler Ya Da İçerikler Ekleyin 

Web sitenizi güncel tutmak ve buna bağlı olarak sıralama faktörlerinin ne olduğunu ya da seo ile uğraşan hemen hemen herkesin bu süreçte web sitesinin düzenli olarak güncellenmesi gerektiğini bilmesi önemli esaslardan biridir.

Bu süreçleri buna bağlı olarak tutarken günlük olarak güncellenen internet sitelerinin seo tarafından değil de ziyaretçiler tarafından tekrar tercih edilmesine sebebiyet veren önemli noktalardan biri olduğu da söylenebilir. Tüm bu noktalar dikkate değer bir şekilde analiz edilmeli ve süreçler buna bağlı olarak belirlenmelidir.

Web Sitelerinde Paylaşmaya Teşvik Edecek İçerikler Oluşturun 

Bu yazımızda sizlere teşvik edecek ve kısa sürede geliştirmenizi sağlayacak birçok bilgiye ulaşabilir ve aynı zamanda profesyonel bir şekilde bu bilgileri analiz ederek süreci sürdürebilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de insanların merak edeceği ve başka kişilerle paylaşabileceği içeriklerin tercih edilmesi olacaktır. Böylelikle siteniz çok daha geniş kişilerce tespit edilecek ve geniş kişilerce de aran nasıl sağlanacaktır.

Aynı zamanda bu tarz içerik pazarlama süreçlerinde sürece eksiksiz planlamak en önemli noktalardan biriyken görünürlüğü artırabilmek için önemle dikkat edilmesi gereken ve müşteri yaratma potansiyelini artırılması gereken görsel seo kullanımı ve arttırılması gerekmektedir. Süreç böylelikle sorunsuz bir şekilde işleyecektir.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.