BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > En İyi 5 Sosyal Medya Araçları

En İyi 5 Sosyal Medya Araçları

Piyasadaki sosyal medya araçları, sosyal kampanyalarınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olabilir. Yayınlarınızı en iyi içerikle yönetmek ve optimize etmek için idealdirler. Şüphesiz, günümüzde giderek ihtiyaç duyulan bir şey haline geldi.

Sosyal pazarlama, hala en karlı dijital stratejilerden biridir. Ücretli reklamcılığın aksine, görünürlüğü artırmanıza ve ücretsiz olarak marka bilinirliği oluşturmanıza olanak tanır. Markanız için otomatik olarak birden fazla elçinin markanızın reklamını yapmasını sağlayan güçlü bir topluluk oluşturmak için idealdir.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetinde çevrimiçi kampanyalarınızı geliştirmek istiyorsanız, bunu Sosyal Medya Yönetim araçları olmadan yapamazsınız. Bu uygulamalar, paylaşmak için daha fazla içerik bulmanıza yardımcı olacaktır. Ama aynı zamanda stratejilerinizi planlamak ve otomatikleştirmek, etkinliklerini ölçmek ve analiz etmek ve her sosyal ağda hedef kitlenizi daha iyi tanımak için gereklidir.

Kullanmanız Gereken Sosyal Medya Araçları

Sosyal aktivitelerinizi nasıl yönetiyorsunuz? İçerik oluşturma ve yayınlamadan analiz ve raporlamaya kadar, bu platformları yönetmek, belirli kaynakları bilmiyorsanız zahmetli olabilir.

Neyse ki, piyasada kullanabileceğiniz çok çeşitli sosyal medya yönetim araçları var. İş akışınızı kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmak ve içeriğinizin doğru zamanda doğru kitleye ulaşmasını sağlamak için idealdirler. Peki, hangi Sosyal Medya araçlarını kullanacağınıza nasıl karar veriyorsunuz? Belki onları tanıyarak ihtiyaçlarınıza uygun olanları bulabilirsiniz.

 1. Hootsuite

Hootsuite, iş kampanyaları hazırlamak ve yönetmek için kullanılan en iyi sosyal medya yönetim araçlarından biridir. Tüm platformları manuel olarak yönetmek yerine, Hootsuite’i açıp bunları tek bir kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Bu sosyal medya panosunu mesajları planlamak, konuşmaları izlemek, birden çok profili yönetmek ve diğer birçok sosyal aktivite için kullanabilirsiniz.

Öne çıkan özellikler nelerdir?

 • Sınırlı bir ücretsiz plana sahiptir.
 • Tek bir panodan farklı sosyal medya platformları aracılığıyla kampanyaları planlayın.
 • Bu web tabanlı araç, büyük sosyal medya kanallarıyla uyumludur.
 • Sosyal pazarlama kampanyalarına başlamanıza yardımcı olacak ücretsiz kurslar sunar.
 1. Canva

İyi tasarlanmış grafik görselleri kullanmak, sosyal medya oyununuzu geliştirmenin harika bir yoludur. Profesyonel pazarlamacılar, daha iyi potansiyel müşteriler oluşturmak için Pinterest ve Instagram pazarlaması için çekici görüntüler kullanıyor. Görsel ihtiyaçlarınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, Canva bulabileceğiniz en iyi sosyal medya aracıdır. Canva, sosyal medya için görselleri yönetmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmış harika bir araçtır. Bu araç size web tasarımı hakkında hiçbir şey bilmeden kendi tasarımınızı yaratma özgürlüğü verir.

Marka estetiği için görsel olarak çekici içerikler tasarlamak için kullanılabilir. Pazarlama kampanyalarınız için;

 • Facebook reklamları,
 • Twitter gönderileri,
 • Pinterest grafikleri,
 • LinkedIn afişleri,
 • YouTube küçük resimleri ve diğer birçok farklı şablon oluşturabilirsiniz. Bu platformun kullanımı ücretsizdir ve birkaç temel unsurla birlikte gelir, böylece blog tanıtımınız için sosyal görseller tasarlayabilirsiniz.

Öne çıkan özellikler:

 • Web tarayıcınızdan harika görünen içerik tasarlayın.
 • Çarpıcı görüntüler tasarlamak için binlerce benzersiz grafik öğesidir.
 • Reklamlar, sosyal medya başlıkları, infografikler ve sosyal medya gönderileri için önceden hazırlanmış şablonlardır.
 1. Buffer

Buffer, sosyal medya araçları listemizdeki bir başka popüler olanıdır. Pek çok pazarlamacı, daha iyi sonuçlar almak ve bloglarına daha fazla sosyal trafik çekmek için belirli bir zamanlamayla yayın paylaşır.

İçeriğinizi birkaç tıklamayla paylaşmak için belirli bir zaman ekleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümün özelliği, ağ başına yalnızca bir sosyal profil sunmasıdır. . Birden fazla profilin kilidini açmak için ücretli sürümü almanız gerekir. Ücretsiz sürüm Facebook, LinkedIn ve Twitter ile uyumludur.

Öne çıkan özellikler:

 • Sosyal medyada kolayca fotoğraf, makale ve video göndermenize yardımcı olur.
 • Tek bir kontrol paneli aracılığıyla farklı sosyal kanallarda içerik planlayabilirsiniz.
 • Bu araç, çalışmanızı zahmetsizce paylaşmak için yapılmıştır.
 1. CoSchedule

Yakından bakarsanız, tüm sosyal medya araçlarının zamandan tasarruf etmek için tasarlandığını fark edeceksiniz.

CoSchedule, şüphesiz 2020’deki en iyi sosyal medya yönetim araçlarından biridir. Projeleri tek bir gösterge panosu sosyal medya yönetim aracı üzerinde yönetmenize yardımcı olacak bir pazarlama takvimidir. Zaman kazanmak için aynı anda içerik paylaşabilir ve yayınlayabilirsiniz. CoSchedule, iş akışınızı organize ederek üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Öne çıkan özellikler:

 • Birden çok platformda içerik yayınlamayı tek bir pencere aracılığıyla yönetin.
 • Akıllı pazarlama kampanyaları için organize bir takvim planlayın.
 1. IFTTT (If This Then That)

IFTTT yaratıcı bir sosyal medya yönetim aracıdır. Farklı uygulamalar ve cihazlar (sosyal ağlar dâhil) arasında bir bağlantı kurmak için kullanabilirsiniz. Verimliliği zahmetsizce artırmanıza yardımcı olan bir etki-tepki mekanizması üzerinde çalışır.

Öne çıkan özellikler:

 • Sosyal medya uygulamaları ve siteleri arasında otomatik paylaşım,
 • Tetikleyiciler ve eylemlerle kendi benzersiz tariflerinizi oluşturun.
Sizi Arayalım

  Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.