BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Facebook My Business Nedir, Nasıl Kullanılır?
Google My Business

Facebook My Business Nedir, Nasıl Kullanılır?

Facebook adresinin özel bölümlerinden biri olan Facebook Business Manager firmalara gerekli desteği sunabiliyor.

Facebook my business nedir, nasıl kullanılır? Firmaların sosyal medya hesaplarını aktif olarak yönetilmesini sağlayan bu platform üzerinden başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Facebook işletme hesabı oluşturduktan sonra hedeflediğiniz kişilere çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Facebook platformundaki bütün pazarlama araçlarının ise tek bir sayfadan yönetilmesini sağlayan Facebook Business işlevsel özellikleri ile öne çıkıyor. Reklam verenlere ait pazarlama çalışmalarının tek bir noktada yönetilmesini sağlayan Facebook Business birden fazla varlık oluşturmanızı sağlar.

Facebook Business Ne İşe Yarar?

Profesyonel Facebook Business hesabı kullandığınız zaman birçok avantaj elde edebilirsiniz. Tek bir ortam üzerinden Instagram ve Facebook’ta verileri kontrol altına alabilirsiniz. Birden fazla panel üzerinde sayfa oturumu açabilir ve kullanıcıların durumunu kontrol edebilirsiniz. Instagram ve Facebook için harcamalarınızı ve reklam bütçenizi bu bölüm üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Facebook my business nedir, nasıl kullanılır? Facebook Business reklamlarınızı yayınlama ve takip etme işlemleri ciddi avantajlar sunar. Bu platform ile iş hayatınızla özel hayatınızı birbirinden ayırmanızı sağlar.

Neden Facebook Business?

İşletmeniz için Facebook Business manager oluşturarak aradığınız büyüme hedeflerine erişebilirsiniz. İşletmenizi güvende tutmak istiyorsanız bu platformdan yararlanabilirsiniz. Varlıklarınızı kontrol altında tutmak isterseniz Facebook Business kullanmaya başlayabilirsiniz. Platforma geçiş yaptıktan sonra hiçbir reklamınızda kesinti olmayacaktır.

Facebook Business Özellikleri

Gönderilerinizi öne çıkarmak isteyenlere Facebook Business Manager birçok seçenek sunuyor. Bu seçenekler şu şekildedir;

 • Kullanılan veriler için 28 gün sınırı bulunmuyor.
 • Bütün reklam hesaplarını tek bir noktadan yönetebilirsiniz.
 • İnstagram ve Facebook sayfanız birbirine entegre edilebilir. Böylece projelerinizi çok daha kolay şekilde yönetebilirsiniz.
 • Platformda yaptığınız çalışmalara ait istatistikleri inceleyebilirsiniz.
 • Tüm çalışmalar business.facebook.com üzerinden tamamlanır.

Facebook Business Manager, Facebook ve Instagram reklamlarını yönetmenize yardımcı olacaktır. Business Manager hesabı sahibi olmadan Facebook sayfası reklamlarını yönetmek oldukça zordur. Business Manager sayesinde birden fazla Facebook sayfasını tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz.

Facebook Business Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook my business nedir, nasıl kullanılır? Facebook Business kurulum süreci son derece kolaydır. İlk olarak business.facebook.com/create adresini ziyaret etmelisiniz. Daha sonra hesap oluşturarak sizlerden istenen bilgileri doldurun. Sisteme gireceğiniz e posta adresin işlerinizi yürütmek için kullanılacağını unutmamanız gerekir.

Kurulum sürecinde takip edilmesi gereken adımlar işletmenin durumuna göre farklılık gösterir. İşletmeler için süreç daha da uzayabilir. Sahip olduğunuz tüm varlıklar için istediğiniz düzeyde erişim desteğinden yararlanabilirsiniz.

Facebook Business Gizlilik Ve Güvenlik

Facebook Business gizlilik ve güvenlik başlıklarına ciddi bir şekilde odaklanıyor. Platformda sadece arkadaş olduğunuz kişiler size ait bilgileri görecektir. Erişim izni sizin tercihlerinize göre belirlenir. Facebook kişisel bilgilerin ve hesapların paylaşılmasına izin vermemektedir. Eğer platformda Facebook anlaşmalarını ve koşullarını ihlal eden hesaplar bulunursa kaldırılacaktır.

Facebook Business Manager Ödeme Yöntemi

Facebook’a reklam verebilmeniz için ödeme yöntemini belirlemeniz gerekir. Böylece ödeme yöntemi aracılığıyla yayında olan reklamlarınızın gösterim durumunu kontrol edebilirsiniz.

Facebook Business Manager Ödeme Yöntemi Ekleme

Business Manager hesabı üzerinden değişiklik yapmak için işletme ayarları bölümünü kullanabilirsiniz. Sayfa üzerinde ödemeler sekmesine tıklayarak ödeme detaylarına erişebilirsiniz. Reklam hesapları sekmesinde ödeme yöntemlerini de görebilirsiniz. Bu platform kolay kullanımı ile öne çıkmayı başarıyor.

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager, dijital pazarlama alanında sizlere kolaylık sağlıyor. Özellikle reklam verenler tarafından, kolay yönetilmesi öne çıkmasına yardımcı oluyor. Facebook işletme hesabı oluşturulmasına ve yönetilmesine destek veren Facebook Business Manager ile Facebook üzerindeki tüm pazarlama araçlarını tek noktadan yönetebilirsiniz. Reklam yönetimi yaparken verimli bir destek uygulamasından yararlanmak isterseniz Facebook Business Manager’dan destek alabilirsiniz.

Facebook Business Manager İle Neler Yapılabilir?

 • Tek bir ortam üzerinden Facebook, Instagram verilerini yönetebilirsiniz.
 • Facebook ve Instagram’da reklam bütçenizi takip edebilirsiniz.
 • Sayfa oturumunu birden fazla panel üzerinde açabilirsiniz.

Facebook’ta reklamlarınızı herkese ulaştırmak isterseniz Facebook Audience Network sisteminden yararlanabilirsiniz.  Reklamcılar, Facebook topluluğundan yararlanmak için reklam uygulamalarından yararlanır. Facebook reklamları üzerinde, gün boyunca ve tüm medyada hedef kitlenizle bağlantı kurabilirsiniz. Trafiği ve geliri artırmanıza yardımcı olacak Facebook mağazası açmanızı tavsiye ediyoruz.

Neden Facebook Business Manager Kullanılmalı?

Facebook my business nedir, nasıl kullanılır?

 • Sahte hesap kullanımının önüne geçersiniz.
 • Hızlı teknik destek sisteminden yararlanırsınız.
 • Güvenlik konusunda aradığınız desteği bulabilirsiniz.
 • Ücret ödemeden bu sistemi kullanabilirsiniz.

Facebook reklam yöneticisi, Facebook ve Instagram’daki tüm reklam kampanyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlar. Bu sosyal ağları üzerinden herhangi birinde bir reklam kampanyası oluşturmak oldukça kolaydır. Platformun tüm sayfalarınızı tek bir ara yüzden yönetmenizi sağlayan Facebook reklam yöneticisi sizlere benzersiz bir deneyim sunuyor. Paylaşım ve yönetimle ilgili sorunların önüne geçmek isteyenler Facebook’un Business Manager uygun çözümler geliştirir.

Sayfa Ekleme

Facebook Business’ı kullanmanız için işletmenizle bağlantısı olan bir Facebook sayfası eklemeniz gerekir. Bunu yapmak için “Sayfa Ekle” butonuna tıklamalısınız. Seçenekler arasından sizin için en uygun olanı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Reklam Hesabı Ekleme

Sayfa ekleme işlemi tamamlandıktan sonra reklam hesaplarını eklemelisiniz. Business Manager üzerinde “Reklam Hesabı Ekle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Önünüze gelen ekran üzerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Yönetici Ekleme

Facebook Business Manager üzerinde sizin dışında bir kişiyi daha yönetici olarak belirlemelisiniz. Böylece olası sorunlarda müdahale edecek yetkili bir hesap daha olacaktır.

Business Manager Hesabınıza Uygulama Ekleme

Elinizde bulunan uygulamayı Facebook Business hesabınıza eklemek isterseniz şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Uygulamayı eklemek için ilk olarak yönetici olmanız gerekir.
 • Eklemek istediğiniz uygulama için Facebook Uygulaması Kodu’nu kullanmalısınız.
 • “İşletme Ayarları”nı tıklayın.
 • “Hesaplar” sekmesini açın.
 • “Uygulamalar” seçeneğin bölümünden “Ekle” butonuna basın.
 • “Bir Uygulama Ekleyin” veya “Bir Uygulamaya Erişim İsteme” seçeneklerinden birini işaretleyin.
 • “Facebook Uygulama Kodunu” girin.
 • “Uygulamayı Ekle” bölümünü tıklayın.

Business Manager, işletme bilgilerinizin kolayca yönetilmesini sağlar.

Business Manager’ı Kimler Kullanmalıdır?

Sosyal medya üzerinde hizmet veren tüm kuruluşlar Business Manager’ı kullanmalıdır. Uygulama sayesinde birden fazla Facebook ve Instagram varlığını yönetmek oldukça basit hale gelecektir. Business Manager‘ınızı ayarladıktan sonra kuruluşunuz tüm verilere güvenli bir şekilde erişebilir.

Business Manager’ınıza Varlık Ekleyin

İşletmenize varlık eklemek ya da ticari hacminizi büyütmek isterseniz Business Manager size özel çözümler sunar. Sitem üzerinde varlık eklemek için Business Manager benzersiz destek verir. Varlıklar birden fazla Business Manager üzerinden paylaşılabilir. Business Manager’da kullanılan iki katmanlı izin sistemi bulunur. Böylece bilgilere ihtiyacı olan herkes bu erişimden yararlanır.

Varlıklarınıza erişim vermek için görev tabanlı izinlerden destek almalısınız. Görev tabanlı izin sistemlerinde her bir kişinin gerçekleştirmesine izin verilen belirli hareketler bulunuyor. Görev tabanlı izinler, Facebook bilgilerinin korunmasını sağlar. Verilen izinleri kişinin tamamlaması gereken göreve dayalı olarak atamanız gerekir. Arama sonrasında tüm bilgilere erişim desteği gelecektir. Sistem üzerinde kişilere, işini yapması için ihtiyacı olan bilgileri paylaşmanızı öneriyoruz. İzinlerini daha sonra gerekli olduğunda değiştirebilirsiniz. Facebook my business nedir, nasıl kullanılır? sorusuna sizler için cevap verdik.

Sizi Arayalım

  Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.