BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Google Ads Hesabınız Askıya Alındı! Kesin Çözüm

Google Ads Hesabınız Askıya Alındı! Kesin Çözüm

Reklamların pek çok kişiye ulaştığı youtube kanallarında ve faaliyette bulunduğunuz iş ortaklılarında kullanılan Google Ads hesabınız askıya alındı! Kesin çözüm için çeşitli yollar vardır. Google ads hesabı bazı nedenlerle askıya alınır. Bu durumda askıya alınma sebepleri ve iletişim kurabileceğiniz bir link yer alır. Google hesabı hangi nedenler ile askıya alınır?

  • Ödeme kanallarını kullanırken, farklı hesaplar ile giriş yapıp aynı kredi kartı ya da banka kartını kullanmak hesabın askıya alınmasına neden olacaktır.
  • En çok karşılaşılan sorun Google ads hesabında ödenmemiş bir tutar olmasıdır.

Şüpheli işlem olarak görülen hesap hareketleri durumunda da hesap askıya alınır. Şüpheli işlem, farklı isimlere ait kredi kartları kullanmak, yeni bir kredi ya da banka kartı ile ödeme yapmaya çalışmak olarak örneklendirilebilir.

  • Ödeme yapılacak olan kredi kartı ya da banka kartında yeterli limitin bulunmaması diğer nedenlerdendir.

Böyle sorunlar ile karşılaşıldığında, hesap bilgisi ve kart bilgisinin doğruluğundan emin olunmalıdır.  Kontrol sağladıktan sonra, Google adsense destek birimine bir form doldurarak ulaşılabilir. Askıya alınma sebepleri çok farklıdır ve hangi nedenle askıya alındı ise o şekilde düzeltmeler yaparak Google ads hesabı yeniden aktif hale getirilebilir.

Google Ads Hesabınız Askıya Alındı! Kesin Çözüm Prosedürler

Google Ads platformunda reklam veren Google ads hesabı   kullanıcılarına uygulanan prosedürler vardır ve bu prosedürlerde esneklik yoktur. Kurallara çok zaman uyulmadığında, Google ads hesabı askıya alındı şeklinde uyarılar gelir. Bu durumda başka hesaplar da açılsa engellenir ve işlem yapılamaz.

İhlal edilmemesi gereken prosedürler nelerdir:

  • Reklam verilir iken verilen bilgiler detaylı olmalı, doğru bilgiler iletilmelidir. Yanıltıcı bilgi var ise hesap askıya alınır.
  • Google ads hesabı, cazip hale getirmek için abartılı bilgilendirme yapmak, hesabın askıya alınmasına neden olur.
  • Reklam içeriğinde bulunan ürünün fiyatı belirtilmelidir. Ödeme şekilleri ile ilgili bilgilendirme de yapılmalıdır.
  • Sayfada bulunan her türlü yazılı ve video içeriği incelenir, güvensizlik oluşturan bir içerik olması halinde hesap askıya alınır.
  • Ürünle ilgili kampanyaların gerçeği yansıtması gerekir.

Hesap askıya alınır ise Google ads hesabı askıya alınınca ne yapılır? Askıya alınma durumuna  itiraz edilir, gerekli düzeltmeler yapılır ve  hesap  tekrar faaliyete geçer.

İnternet üzerinden ürün ve hizmet reklamı sürekli rekabet içerisindedir. Google ads reklamları milyonlarca insana ulaşabilme özelliği sebebiyle,  Google adsense ile para kazanma cazip hale gelmiştir. Hesap herhangi bir nedenle askıya alınırsa, içerikte bulunan reklamlar kapatılır. İşletmenin büyümesi  geniş müşteri portföyüne ulaşma konusunda fazlası ile etkili olan bir alandır. Hesabın askıya alınma sebebi tespit edildikten sonra, Google ads ile gerekli iletişim kurularak, yeniden çalışma gerçekleştirilebilmektedir.

Google Ads Hesabınız Askıya Alındı! Kesin Çözüm İstenmeyen Yazılımlar

Google ads hesabının engellenmesinin sebepleri incelenecek olur ise sitede kötü amaçlı yazılımların bulunması örnek verilebilir. İstenmeyen kötü amaçlı yazılımlar, başka bir bilgisayarın içeriğine ulaşmak, dosyalara, yazılıma zarar vermek amacı ile tasarlanır.

Google ads ile ilgili olarak sitenin güvenli olduğu ve bir sorun olmadığı düşünülebilir. Google ads reklam verenler sitelerinde güvenlik ile ilgili sorun görebilir. Google ads hesabı askıya alınınca ne yapılır? Bu durumda hosting hizmeti veren bir firma ile iletişim kurulabilir. Zararlı yazılımlar geldiği düşünülen mailler, dosyalar var ise temizlenir.

Google ads hesabınızda kötü amaçlı yazılım tespit edildiğinde reklam sayfasında hesap askıya alınmıştır uyarısı görülür. Bu durumda  öncelikle sayfa yönetimi kullanıcıda ise yazılım ve virüsler temizlemelidir. Sayfada başka bir yönetici varsa iletişime geçilmeli, bu konuda destek istenmelidir.

Hesap temizlendikten sonra Google ads sistemi üzerinde güncelleme yapılır, yaklaşık 24 saat içerisinde hesap tekrar faaliyete geçer. Eğer belirtilen süre içerisinde hâlâ askıda ise Google Adwords destek ile iletişim kurularak yardım talep edilmesi gerekecektir.

İstenmeyen yazılımlar internet hesabına mailler, fark edilmesi zor olan, kötü yazılım bulaşmış bir yasal yazılımı indirirken veya istenmeyen yazılım bulaşan web platformunu indirme işlemi yaparken bulaşabilir.

Google Ads Hesabınız Askıya Alındı! Kesin Çözüm Youtube

Hizmet ve ürünler reklam tıklama ile  Google ads  çevrimiçi üzerinden  kazanç sağlar. Youtube üzerinde yanıltıcı  içerik bulunduğunda da hesap askıya alınır. Telif hakkı ihlali sebebi ile askıya alınma durumu olabilir. Google ads kullanımda kesinti olmaması, düzen içerisinde ilerlemesi için etik kurallara uymak son derece önemlidir.

Youtube hesabı askıya alındığında itiraz edilir, itiraz sonucu iki hafta içerisinde bildirilir ve bir aylık süre içerisinde para kazanma süreci aktif hale getirilir. Google ads sistemine katılım öncesinde tüm prosedürler kullanıcıların bilgisine sunulmaktadır. Anahtar kelime mantığına dayalı olarak Google ads ilerler. Hangi uygulamalar olur ise hesabın askıya alınacağı net bir şekilde belirtilmiştir. Çoğu kullanıcı buna dikkat etmez. Bu durumda hesapların kapanması riskini getirir. Hesabın askıya alınması dışında yasalara aykırı, başka insanları zarar görebileceği ihlaller için azami dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ağır ihlaller içerisinde uygunsuz cinsel içerikler, ruhsatı olmayan sağlık ürünlerinin tanıtımı, ticari müeyyidelerin ihlal edilmesi şeklindedir. Hesap askıya alınmadan kullanıcı uyarılarak bir telafi zamanı verilir. Yapıılan uyarı ile kullanıcının verilen süre içerisinde ihlalleri düzeltmesi istenir. Yine Google içeriklerinde yazılmaması gereken kelimeler vardır, bu sebeple hesap askıya alınır. Yetkisi olmayan şahısların, gogle ads hesabına girmeye çalışmaları da hesabınızın güvenliğini sağlamak amacı ile askıya alınır.  Kullanıcılar, Google Ads hesabınız askıya alındı! Kesin Çözüm olarak hesabın tekrar aktif hale getirilmesi için istekte bulunulabilir.  Askıya alınmış hesap aktive edilirken Google ads kuralları son derece net ve kesindir.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.