BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Google Dijital Atölye Nedir? Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

Google Dijital Atölye Nedir? Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

Gün geçtikçe daha zor bir hal alan iş hayatında, kariyer sahibi olmak ya da kariyerinde yeni bir sayfa açmayı düşünenleri zorlayıcı süreçler bekliyor. Günümüzde bunun için üniversiteyi bitirmek, yabancı dil öğrenmek çoğu zaman yeterli olamayabiliyor. CV’niz içerisinde dijital pazarlama alanında sertifika bulunması her sektörün dijitale yapmaya başladığı bu zaman dilimi içerisinde, sizi diğer adaylar arasından bir adım öne çıkarır. Bu sertifikasyonu Google üzerinden almış olmanız ise sizleri mülakatlarda daha avantajlı bir duruma getirir. Peki, sertifikalı eğitime Google Dijital Atölye üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bundan önce Google Dijital Atölye nedir? Sorusunu yanıtlayalım. Google Dijital Atölye, dijital pazarlama alanında gerçekleştirdiği ücretsiz eğitim fırsatları ile iş hayatınızda kullanabileceğiniz yeni beceriler edinmenize olanak sağlayan bir sanal atölyedir. Google Dijital Atölye eğitimlerinden ücretsiz olarak faydalanmanız mümkündür. Dijital pazarlamanın ayrı bir önem kazandığı günümüzde, kişilerin dijital pazarlama alanında kendilerini geliştirmeleri adına Google tarafından böyle bir olanak sunuluyor. Şimdi Google Dijital Atölye hakkında daha detaylı bilgi verelim…

Google Dijital Atölye Nedir?

İş hayatınızda başarılı olmanız için kişilerin ücretsiz kullanımına sunulan dijital bir eğitim platformu olan Google Dijital Atölye 2015 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dijital Atölye, düşlediğiniz kariyer için hazırlık yapmanıza imkan sağladığı gibi mülakat becerilerinizi geliştirmenize de yardımcı olmaktadır. Google Dijital Atölye’de sunulan kişiye özel kurslar ve dersler ile dijital pazarlama alanında daha yetkin bir hale gelebilir, dijital platformlarda işinize kolaylaştıracak yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Ücretsiz Mi?

Google Atölye ve bünyesinde yer alan tüm eğitim ve sertifikalar tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Bu da demek oluyor ki iş hayatınızda başarılı olmanıza yardımcı olacak olan Google onaylı sertifikaya sahip olmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Üstelik bu sertifikaları Linkedin profilinizde ya da CV’nizde kullanabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Sertifikası Ne İşe Yarar?

Google tarafından sunulan dijital pazarlama eğitimi, toplamda 27 adet kurstan oluşuyor. Bu kurslar 5 farklı kategoriden meydana geliyor ve Google çalışanları tarafından hazırlanıyor. Dijital pazarlama ve reklamcılık ile ilgili eğitimlerin yer aldığı yer aldığı kursların eğitim programı 40 saati bulabiliyor. Bu programı başarı ile tamamladığınızda, Google Dijital Atölye sertifikasına sahip olmaya hak kazanıyorsunuz.

Google Dijital Atölye Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital Atölye kursu sonunda sahip olacağınız Google sertifikası, İnteraktif Reklamcılık Bürosu tarafından IAB onaylıdır. Google Dijital Atölye’yi kullanabilmeniz için öğrenci, çalışan ya da işletme sahibi olup olmadığınız gibi kriterlerin bir önemi yoktur. İsteyen herkes bilgisayar ya da tablet üzerinden kişiye özel bir öğrenme planı oluşturabilir, sertifika eğitimlerine ücretsiz bir şekilde katılım gösterebilir. Bu eğitimi almak isteyenlere başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere 3 farklı kategori sunuluyor. Size uygun olduğunu düşündüğünüz kategori ile eğitiminize başlayabilirsiniz.

Google Dijital Atölye’ye Nasıl Kayıt Olunur?

  • İnternet üzerinden https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye adresinden Google Dijital Atölye sayfasını açın.
  • Google hesabınız ile açılış sayfasında yer alan “Başlayın” bölümünden giriş yapın.
  • Yetkinlik durumunuzun uygunluğuna göre seviyenizi ayarlayın.
  • İlgi duyduğunuz kurslara kayıt işlemini yapın.
  • İstediğiniz eğitim programlarına dahil olup eğitiminizi tamamlayın.

Google Dijital Atölye, dijital dünyada işinize yarayacak beceriler edinmenize olanak sağlar. Her eğitim programı sonrasında online platform üzerinden sınava tabi tutulursunuz. Eğitimlerin tamamlanmasından sonra gireceğiniz genel sınav ile aldığınız puana göre başarılı olup olmadığınız tespit edilir. Google Dijital Atölye eğitimleri ile Dijital Pazarlama, Kariyer Geliştirme, Turizm Eğitimleri, Veri ve Teknoloji, Dijital Güvenlik olmak üzere 5 kategoride işinizi geliştirme imkânınız mevcuttur.

Google Dijital Atölye Katkıları Nelerdir?

Günümüzde küçük, orta, büyük ölçekli olmasına bakılmaksızın her işletmenin web sitesinin ya da sosyal medya hesaplarının olması gerekmektedir. Dijitalleşmenin her geçen gün arttığı günümüzde hangi sektörde olursanız olun, elbet çok kısa bir zaman içerisinde yolunuz dijital ile bir şekilde kesişecektir. Bu yüzden başlangıç seviyesinde bile olsa dijital pazarlama konusunda yetkinliğe sahip olmanız çok önemlidir.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.