BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Instagram Hesabını Dondurma veya Kalıcı Olarak Silme

Instagram Hesabını Dondurma veya Kalıcı Olarak Silme

İnstagram günümüzde 800 milyonluk kullanım oranıyla en büyük sosyal mecralardan biri. Bu mecrada her gün milyonlarca fotoğraf paylaşılırken bu fotoğraflara da yine milyonlarca beğeni geliyor. Fakat Instagram’da yer almaktan artık sıkıldıysanız ve hesabınızı dondurmak ya da silmek istiyorsanız size bu yazımızda yardımcı olacağız.

Öncelikle hesabınızın nasıl dondurulacağından bahsedelim. Instagram içerisinde hesabınızı ‘Hesabını Geçici Olarak Kapat’ alanına tıklayarak bir müddet hesabınızı dondurabiliyorsunuz. Bu sayede hesabınız silinmemiş oluyor ve tekrar siz giriş yapana kadar hesap görünemiyor. Bu işlemi yaparken İnstagram size neden hesabınızı geçici olarak kapattığınızı soracaktır. Size uygun olan cevabı işaretledikten sonra işlem tamamlanmış oluyor. Bu seçeneği özellikle hesabına bir dönem giremeyeceklere ya da Instagram’ı deneyip memnun kalmayanlara önerebiliriz. Çünkü ilerleyen dönemlerde tekrar Instagram’a girmek isteyebilirsiniz. Bu bakımdan hesabını geçici olarak dondurma seçeneği size göre olabilir.

Instagram kullanmaktan artık sıkıldınız ve tamamen hesabınızı kapatmak istiyorsunuz. Bunun için Instagram linki ileteceğiz ve bu linkten hesabınızı kalıcı olarak kaldırabileceksiniz. İlgili link şu şekildedir:  www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ Bu link üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkün durumda açılan pencerede silme nedeninizi belirttikten sonra hesabınız kaldırılmış olacaktır. Tüm bunlara ek olarak Instagram mobil üzerinden de ilgili işlemleri yapabiliyorsunuz. Instagram mobil uygulamasında ‘Seçenekler’ alanına geliyoruz ve ‘Yardım Merkezi’ alanına gelerek hesabınızı silmek ya da geçici olarak kapatmak seçeneklerinden birini yazarak hesabımızı geçici olarak donduruyor ya da kalıcı olarak silebiliyoruz.

Post A Comment