BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Instagram Hesabını Dondurma veya Kalıcı Olarak Silme

Instagram Hesabını Dondurma veya Kalıcı Olarak Silme

Artık sosyal ağda görünmemesi için Instagram profilini kalıcı olarak devre dışı bırakmak istiyor musun? İşte dakikalar içinde yapabilmen için adım adım kılavuz;

Ancak devam etmeden önce, kendinizi Instagram’dan silerek bugüne kadar paylaşılan tüm verileri kaybedeceğinizi söylememiz gerekir. Sonra eklediğiniz tüm fotoğraflar, videolar, yorumlar ve takip ettiğiniz veya sizi takip eden kişiler artık hesabınızda olmayacak ve eğer isterseniz her şey silinecek veya sıfırlanacaktır. Öyleyse, karar verdiyseniz ve Instagram aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız rehberimizi okumaya devam edin, aksi takdirde birkaç gün düşünmek isterseniz, profili geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram Silinince Verilerim Kaybolur mu?

Tekrar etmek istiyoruz çünkü çok önemli bir konu; Instagram hesabınızı devre dışı bırakmadan önce, bir şeyi açıklığa kavuşturmak önemlidir: Instagram’ı devre dışı bırakmak, hesabınızı geçici olarak “kapatmak” veya onu hem genel hem de takipçileriniz için görünmez hale getirmekle eşdeğerdir.

Tüm verileriniz, yorumları ve beğenileriyle birlikte fotoğraflarınız kaybolmayacak, sadece “karartılacaktır”. Hesabınız yeniden etkinleştirildiğinde her şey eskisi gibi olacak!

Hesabı kalıcı olarak silmek oldukça farklıdır. Bu durumda tüm içeriğinize veda edeceksiniz ve onu kurtaramayacaksınız. Şimdi karar verdiyseniz işlemleri nasıl yapacağınıza göz atalım.

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram profili geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır. Profilin geçici olarak devre dışı bırakılması, kullanıcının yalnızca hesabı silmeden ve dolayısıyla herhangi bir veri kaybetmeden devre dışı bırakmasına izin verir.

Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

Aşağıdaki sayfaya erişin ve bilgilerinizle giriş yapın;

Şimdi yapmanız gereken; Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak, bölümünü seçmektir.

Instagram profilini neden devre dışı bırakmak istediğinizin nedenlerini girerek ekrandaki prosedürü izleyin, şifrenizi girin ve “Hesabı geçici olarak devre dışı bırakın” butonuna tıklayın.

Hesabınızı haftada sadece bir kez kapatabilirsiniz.  Eğer unutkan biri iseniz kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere not edin. Çünkü hesabı tekrar aktif etmek istediğinizde kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerekecektir.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Instagram aboneliğinden kalıcı olarak çıkmak için, Instagram web sitesine mutlaka bilgisayarınızdan erişmeniz gerekir. İzlenecek adımlar çok kısa:

Bu sayfayı açın https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ , ardından profilinizi açmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin;

Açılır menüden birini seçerek hesabınızı silme nedeninizi girin ve ardından parolayı tekrar yazın;

Son olarak, “Hesabımı kalıcı olarak sil” düğmesini tıklayın.  Elbette daha öncede uyardığımız gibi silme işlemi öncesinde resimlerinizi yedeklemeyi unutmayın. 

Bu yapıldıktan sonra profiliniz artık bu sosyal ağda yer almayacaktır. Bellek alanını boşaltmak için uygulamayı Android veya iOS akıllı telefonunuzdan kaldırmanız yeterlidir.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.