BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram, hem kurumsal hem de kişisel kullanıcıları ile tüm dünyadaki en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Dünyadaki insanlar için günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş olan Instagram’da sahip olunan takipçi sayısı ise oldukça önem taşıyor.

İnsanların birbirleriyle bağlantı kurmaları için ilgi çekici ve eğlenceli bir yol sunan platform, yüksek hacimli ve görsel formatıyla da dikkat çekiyor. Kişisel anlamda kullanımın dışında işletmeler de yeni ve potansiyel müşterilere pazarlama aracı olarak İnstagram’ı tercih etmeye başladılar. Bu da takipçi sayısını yüksek tutma konusunu gündeme taşıyor. Herkes Instagram takipçilerini nasıl hızlı büyüteceğini bilmek istiyor.

İşletmenizi ya da hatta kişisel bir markayı işletiyor dahi olsanız yeni müşterileri en etkili şekilde nasıl hedefleyebileceğinizi ve takipçilerinizi nasıl büyütebileceğinizi biliyor musunuz? İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır? diye merak ediyorsanız, sayfanızın çok daha geniş kitlelere ulaşması için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

Hastag Kullanımı

Markanız ya da kişisel hesabınız olması fark etmeksizin İnstagram’da takipçi arttırmak için en hızlı ve kolay yöntem hastag kullanımı olacaktır, fakat takipçilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız İnstagram hastagi doğru bir şekilde kullanmalısınız.

Şu anda kullanıcılarına gönderilerinde 30’a yakın hastag kullanmalarına izin veren Instagram’da çoğu kullanıcı takipçi sayısını hızla arttırmak için gönderilerinde bu sınırı zorluyor. Takipçilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız; paylaşımlarınızın altına belli sayıda, popüler ve paylaşımla alakalı hastag kullanımına dikkat ederek hem hızlı hem de kalıcı takipçiler edinebilirsiniz. Bunun yanında paylaşımlarınızda alakasız hastag kullanmaya devam ettiğiniz taktirde takipçilerinizi kaybetme durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Reklam Çalışmaları

İnstagram hesabınız üzerinden post reklami ve sayfa beğeni reklamı çıkarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Doğru yapılacak İnstagram reklamları ile uygun maliyetlere hem takipçi sayınızı arttırabilir, hemde ürün satışı yapabilirsiniz.

Düzenli Paylaşım Yapmak

Periyodik olarak ve uygun zamanlarda gönderi paylaşımı yaptığınızda sayfanız güncelliğini koruyacaktır. İnstagram’da takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız hedefinize giden en doğru yol istikrardan geçmek durumundadır. Bu sayede hedef kitlenin sayfanızı takip etmeyi bırakmasını engellemiş olacaksınız.

Bütünlük İçeren Paylaşımlar

Markanızı ya da kişisel hesabınızı hangi amaçla kullanıyorsanız paylaşımlarınızı da o doğrultuda yapmanız gerekmektedir. Birbiriyle bütünlük oluşturan paylaşımlar yapmak bu noktada önem taşımaktadır.

Doğru Filtre Kullanımı

Kötü çıktığını düşündüğünüz fotoğrafların Instagram filtre ya da Instagram efektleri ile nasıl canlı ve etkileyici bir hale geldiğini gözlemlemişsinizdir. Tek başına filtre kullanımı Instagram’da takipçi kazanmanız için yetmese de dikkatleri üzerinize çekebilmek adına fotoğraf düzenleme teknikleri kullanabilirsiniz. Bunun için farklı fotoğraf düzenleme teknikleri keşfedebilir ve en etkili filtreleri inceleyebilirsiniz.

Yeni Bir Akım InstaStory

Instagramın popüler yönlerinden olan Instagram Stories ya da bir başka ifadeyle InstaStory’de günlük paylaşımlar yaparak, takipçilerinize kendinizi hatırlatabilirsiniz. Bu yolla diğer kullanıcıların da sizin sayfanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz, ayrıca günlük ya da kısa aralıklarla yapacağınız paylaşımlarla da sayfanızın güncelliğini koruyabilirsiniz.

Etkileşim Oluşturun

Instagram takipçi sayınızı arttırmak için sosyal medya uygulamalarının en etkili aracını kullanmaktan çekinmeyin. Sizin sayfa konseptinize uygun olan sayfalara yapacağınız yorum ya da beğeniler, kullanıcıların ilgisini çekmenizi ve kullanıcıları sayfanıza yönlendirmenizi sağlayacaktır.

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram takipçi hilesi de oldukça sık kullanılan ancak tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Kendilerini Instagram takipçi kasma ya da Instagram takipçi satın alma amacıyla tanıtan ve takipçi satın almanızı sağlayan takipçi siteleri sizlere anlık beğeni ya da takipçi imkânı sağlayabiliyor. Bu yöntemle gelen takipçiler organik olmadığı için zamanla takipçi sayınızın hızla düşme olasılığı oldukça yüksek bir orana sahiptir. Bunun yerine kalıcı çözümler oluşturmanız ve Instagram takipçi artışı için organik seçenekleri değerlendirmeniz daha uygun olacaktır.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.