BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Google Reklam Ajansı

Google Reklam Ajansı

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google üzerinden verilen reklamlara Google reklamları denir. Google, sık kullanılan bir arama motoru olması sebebiyle etkili bir tanıtım sağlar. Şirketinin adını duyurmak isteyen herkese çeşitli avantajlar sunan Google reklamları ile ülkenin farklı yerlerinden birçok insana ulaşma imkânı elde edersiniz. Peki Google reklam ajansı ne iş yapar?

Google internet dünyasının ana sayfasında en çok kullanılan arama motorudur ve işletmelere reklam verebilme fırsatı tanır. İstediğiniz görselleri ve sloganları içeren tanıtımı bu platformda rahatlıkla yapma imkânı bulabilirsiniz.

Google Reklam Ajansı Nedir?

Google Ads (Adwords), insanlara isminizi daha rahat duyurabilmeniz ve firmanızı dijital dünyada tanıtabilmeniz ve için kurulmuş bir reklam sistemidir. Google Ads kullanarak reklam yaptığınızda öteki medya kanalları ile yapacağınız tanıtımların çok daha üstünde bir başarı yakalarsınız. Bununla birlikte kısa sürede daha etkili reklam çalışmalarına imza atabilirsiniz. Reklamlarınızı evrensel platformlara taşımanıza da olanak sağlayan Google Ads konusunda yatırım yapmanız, size kazanç artışı olarak geri döner.

Google Ads (Adwords) Reklamları

Dijital reklamlar sınıfına giren Google Ads, arama motoru kullanıcılarının hedef kitleyi oluşturduğu reklamlardır. Google Ads kullanarak Google üzerinde istediğiniz tanıtımı yapabilirsiniz. Google üzerinden arama yapan kişilere göre bu reklamlar düzenlenir ve bu şekilde hedef kitlenize ulaşmanız mümkün olur.

Google Adwords Ne İşe Yarar?

Firmanız için yapacağınız önemli bir yatırım olarak düşünebileceğiniz Google reklamları, dijital reklamcılık sektöründe aktif bir şekilde yer almanıza olanak tanır. Google Ads kullandığınızda web sitenizin günlük ziyaret sayısında önemli bir artış olur ve firmanızın ismi birçok kişi tarafından duyulur.

Google Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Firmanız için Google Ads kullanmak istiyorsanız öncelikle bir Google reklam ajansı ile iletişime geçmeli ve istediğiniz reklam modelini belirtmelisiniz. Bu aşamada firmaların bütçelerine göre görüntülü ya da arama motoruna yansıyacak şekilde farklı reklam seçenekleri bulunur.

Google Reklam Ajansı

Google Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

  • Google reklamlarını kullanarak internette yerinizi almış olursunuz.
  • Firmanızın adı kısa zamanda duyulur.
  • Kazancınız kısa sürede artar.
  • Hedef kitlenize uygun bir reklam politikası hazırlanır.
  • Reklam sürenizi ve ulaşmak istediğiniz kişi sayısını belirleme imkânınız olur.

Neden Google’da Reklam Vermeliyim?

İnsanlar hakkında fikir sahibi olmak istedikleri konularla ilgili sık sık internet üzerinden araştırma yaparlar ve bu araştırmalar içinse genelde dünyanın en çok tercih edilen arama motoru olan Google’ı kullanırlar. Kullanıcılar aynı zamanda satın almak istedikleri bir ürünü ya da almayı düşündükleri bir hizmeti de arama motoruna yazarak araştırma yaparlar. Alışveriş öncesi ilk adım olan bu araştırma evresinde Google reklamları devreye girer ve insanlara firmanızı tanımaları için yönlendirme yaparlar. Böylece firmanız birçok kişi tarafından tanınır ve bilinir hale gelir.

Google Adwords’ün Etkinliği Nasıl Artar?

Google reklamlarını kullanırken verdiğiniz reklamın etkinliğini araştırma şansınız vardır. Bu şekilde sitenizin ziyaret sayısında artışı görebilirsiniz. Bunun yanında sunulan farklı paketlerden yararlanarak reklamınızı daha fazla sayıda insanın görmesini sağlayabilirsiniz. En büyük dijital reklam platformu olma özelliğini taşıyan Google reklam ajansı sayesinde şirketiniz artık çok daha ön plana çıkar.

Google Reklam Modelleri Nelerdir?

Firmalar için önemli bir tanıtım ağı meydana getiren Google reklamları 5 farklı modelden oluşur. Bunlar;

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.