BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ ARAYIN: 0212 400 08 24

 > Blog  > Search Console’daki Veri Anormallik Nedenleri

Search Console’daki Veri Anormallik Nedenleri

Nadir durumlarda, Search Console’da rapor verilerinizi etkileyebilecek bir olay olabilir. Örneğin, veri toplama yöntemlerimizi değiştirirsek veya bir günlük kaydı hatası varsa, grafiğinizde bir düşüş veya tümsek görebilirsiniz. Bu sayfa, verilerinizi etkileyebilecek bilinen sorunları kaydeder.

Ürün genelinde notlar

12 Nisan 2020’den itibaren

AMP, Mobil Kullanılabilirlik, Hız, tüm zengin sonuç raporları

Bu raporlar, Search Console’da daha iyi performans sağlamak için daha az sayıda sayfayı kapsayacak şekilde değiştirildi. Bu nedenle, bu raporlarda izlenen öğe ve sayfaların sayısında bir azalma görebilirsiniz. Bu değişiklik yok değil sonuçları, Search Console raporlama yalnızca verileri ara etkiler.

URL İnceleme aracı

14 Ekim, devam ediyor

Bazı teknik güncellemeleri yapmak için URL İnceleme Aracının “Dizine Ekleme İste” özelliği devre dışı bırakıldı. Önümüzdeki haftalarda yeniden etkinleştirilmesini bekliyoruz. Bu arada, Google burada anlatıldığı gibi normal yöntemlerimizle içerik bulmaya ve dizine eklemeye devam ediyor.

Performans raporları (Arama Sonuçları / Keşfet)

6 Ekim, devam ediyor (Keşfet)

Keşfet’te Hikayeler atlıkarınca özelliğinin kullanıma sunulmasının ardından, siteniz için Keşfet raporlarında Web Hikayesi istatistiklerinde önemli bir artış görebilirsiniz.

Mobil Kullanılabilirlik Raporu

12 Nisan 2020’den itibaren

Rapor, Search Console’da daha iyi performans sağlamak için daha az sayıda sayfayı kapsayacak şekilde değiştirildi. Bu nedenle, raporda izlenen öğelerin ve sayfaların sayısında bir azalma görebilirsiniz. Bu değişiklik yok değil sonuçları, Search Console raporlama yalnızca verileri ara etkiler.

Endeks Kapsamı Raporu

1 Eylül 2020 devam ediyor

Dahili bir sistem hatası, dizin kapsamı bilgilerinin işlenmesinde gecikmeye neden oldu. Hiçbir veri kaybı olmadı ve rapor, işlem tamamlandıktan sonra doğru verileri gösterecek.

AMP Geliştirme Raporu

18 Ağustos 2020’den itibaren

Rapor, İmzalı Değişim ile ilgili sorunları içerecek şekilde güncellenmiştir. Bu değişiklik, Arama sonuçlarını etkilemez, yalnızca Search Console’daki veri raporlamasını etkiler.

Zengin Sonuç Raporları

26 Ağustos 2020

Search Console, önerilen özelliği olmayan herhangi bir Veri Kümesi nesnesini “uyarı” olarak işaretlemeye başladı. Bu nedenle, web sitenizdeki Veri Kümesi örnekleri için uyarılarda bir artış görebilirsiniz.

Sizi Arayalım

    Kişisel verilerimin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak işlenmesine izin veriyorum.